Bellabeat
Zdroj: Bellabeat

Bellabeat představuje Ivy, elegantní šperk a fitness monitor v jednom

Americký Bellabeat uvedl na trh chytrý náramek Ivy. Novinka zaujme nejen elegantním designem, ale především funkcemi, které dokážou sledovat ženské zdraví.

Bellabeat je ženami vedená značka wellness technologií, která se snaží spojovat módu s funkčností. Náramek Ivy je vylepšený nástupce prvního počinu značky, chytrého šperku s názvem Leaf. Ten se těšil velkému úspěchu, společnost prodala více než 2 miliony kusů. Oba modely se zaměřují exkluzivně na ženy.

„Ivy je další krokem vpřed v naší vizi poskytovat ženám všechny chytré a bezproblémové nástroje, které potřebují, aby samy sebe lépe poznaly. Přístup k těmto znalostem je klíčem k tomu, aby mohly zpomalit, udělat si čas pro sebe a pečovat o svou mysl, tělo a ducha – což je skutečná definice úspěchu v tomto uspěchaném moderním světě,“ říká Urška Sršen, spoluzakladatelka a CCO Bellabeat.

Funkce náramku

Chytrý náramek Ivy monitoruje zdraví uživatelky během dne i noci. Filtruje shromážděná data a zobrazuje je v aplikaci na telefonu. Výsledky prezentuje jako výsledné skóre a také nabízí tipy, jak vylepšit specifické aspekty denní rutiny.

Skóre Readiness poskytuje informace o tom, jak tělo reaguje na aktivity jako je cvičení, práce, spánek nebo vyřizování pochůzek. Skóre Wellness zaznamenává denní zvyky, hydrataci, změny srdečního tepu a údajně i vliv na stav mysli. Třetí kategorie dat se pak věnuje menstruačnímu cyklu, náladám a dalším prvkům ženského zdraví.

Zařízení se má nosit téměř bez přestávky. Je voděodolné a je o 30 % lehčí než jeho předchůdce Leaf. Baterie by měla vydržet až 8 dní nošení. Prodává se ve čtyřech různých barevných kombinacích. Aktuálně je náramek dostupný na e-shopu Bellabeat za cenu 249 dolarů, tedy zhruba 5,5 tisíc korun.

Zdroj: Bellabeat