Škoda Enyaq iV 80 FestEVal
Zdroj: Škoda UK

Britská odnož Škody ukázala vylepšený Enyaq. Hodí se na kempování

Britská pobočka automobilky Škoda upravila elektromobil Enyaq iV 80 na model FestEVal. Přidala k němu vychytávky na kempování. Jedná se ale jen o jednorázovou akci, do sériové výroby se model nedostane.

Elektrický vůz Škoda Enyaq iV 80 FestEVal dokáže pohodlně ubytovat čtyři lidi. Ideální využití najde při kempování nebo na letních festivalech. Od toho automobilka odvodila i název modelu – kombinuje slovo „festival“ a „EV“, tedy mezinárodní zkratku pro elektrická vozidla.

Vylepšení Enyaqu spočívá v přidání několika inovativních doplňků. První z nich je kempingová jednotka vyrobená českou firmou Egoé. Vestavba obsahuje integrovaný plynový vařič, skládací dřez s kohoutkem a hadicí, plochu na přípravu jídla, úložný prostor a také dvě místa na spaní. Během cest je jednotka složená v zavazadlovém prostoru a rozkládá se až v případě potřeby.

Další dvě místa na spaní poskytuje rozkládací střešní stan, do kterého se pasažéři dostanou po žebříku. Stan navíc obsahuje svítilnu a ventilátor poháněný solární energií. Firmu, která tento konkrétní doplněk vyrobila, automobilka neodhalila.

Sériová výroba festivalového modelu se neplánuje, ale auto si můžete tímto způsobem vylepšit i sami. Nebude to ale levná záležitost. Cena samotného elektromobilu začíná na 1 124 900 korunách a vylepšení, která automobilka přidala, vás mohou přijít na další desítky tisíc korun. Kromě toho visí otazník i nad možností dobíjení elektromobilu.

Zdroj: Škoda UK