Netflix
Zdroj: Cottonbro, Pexels

The Gray Man neoslnil, Netflix přesto udělá pokračování

Velkorozpočtový film The Gray Man podle recenzí není žádný velký trhák, ale Netflix přesto oznámil pokračovaní. Kromě toho plánuje i spin-off.

Film The Gray Man měl v kinech premiéru 15. července a o týden později se dočkal i vydání na internetu. Od té doby neuběhl ani měsíc a Netflix už oznámil druhý díl. Hlavní roli opět dostane Ryan Gosling, jenž ztvárnil postavu agenta Sierra Six. Spolu s ním se vrátí i režiséři Joe a Anthony Russoové, kteří mají na kontě například i Avengers: Endgame.

Hlavní roli ve filmu The Gray Man dostal Ryan Gosling
Hlavní postavu ve snímku The Gray Man ztvárnil Ryan Gosling. Zdroj: Netflix

„Velmi si vážíme nadšení, které fanoušci filmu projevili. Vzhledem k tomu, že v něm vystupuje tolik úžasných postav, jsme vždy měli v úmyslu, aby šlo o součást širšího světa. Jsme nadšeni, že Netflix chce pokračování s Ryanem a také druhý scénář, o kterém brzy promluvíme,“ říká k plánovanému druhému dílu režisérské duo Russoových.

Vedle dvojky vznikne ještě spin-off, který nenabídne přímé pokračovaní, ale rozšíření daného světa. Přesnější podrobnosti o ději jsou zatím tajemstvím. Streamovací platforma se však nijak netají, že by ráda vytvořila konkurenci pro špionskou sérii s Jamesem Bondem a další podobné filmy. Ostatně právě na agenta 007 je ve novém filmu i odkaz.

The Gray Man se podle prohlášení Netflixu stal jedničkou ve sledovanosti v 92 státech. Přijetí veřejnosti a recenze kritiků tomu ale tak úplně neodpovídají. Například na Rotten Tomatoes má film aktuálně od kritiků jen 47 %, od veřejnosti ale 90 %. Na IMDb zatím získal 6,6 hvězd a na ČSFD 61 %.

Doposud nejdražšímu filmu streamovací platformy nepomohl ani královský rozpočet 200 milionů dolarů, velice slušné herecké obsazení či kulisy našeho hlavního města, aby se stal nadprůměrným a zapamatovatelným. Pro Netflix nejde o první čistokrevnou akci, jenže například předloňskému snímku Extraction s Chrisem Hemsworthem stačil zhruba třetinový rozpočet.

Vlastní velkorozpočtové filmy jsou vedle široké nabídky seriálů dalším způsobem, jak přilákat nové předplatitele. Právě jejich odliv totiž streamovací službu už několikátý měsíc po sobě trápí.

Zdroj: Netflix, Rotten Tomatoes, IMDb