Elektromobilita
Zdroj: Pixabay

Český ChargeUp představil nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Česká společnost ChargeUp, která se specializuje na dodávky řešení pro dobíjení elektromobilů, představila pod značkou MyBox zcela nové dobíjecí stanice vhodné pro firmy i domácnosti.

Nové stanice MyBox jsou dostupné ve dvou variantách, a to MyBox Home a MyBox Profi, která se bude dodávat s designovým stojanem. Výkon obou variant je 22kW, přičemž MyBox Profi umožňuje dobíjení dvou elektromobilů současně. K dispozici je dobíječka se zásuvkou či integrovaným kabelem, brzy bude k dispozici i stojanová verze.

Dobíječka MyBox od ChargeUp
Dobíječka MyBox. Zdroj: ChargeUp

Dobíječky jsou vyrobené z komponent pocházejících výhradně od evropských dodavatelů. Splňují veškeré bezpečnostní normy a jsou velice odolné díky použití kvalitních materiálů jako jsou kalené sklo, plast, lakovaná ocel či nerez. Jsou vhodné jak pro vnitřní, tak pro venkovní prostředí. Disponují čtečkou RFID karet, kterými mohou řidiči elektromobilů jednoduše spustit dobíjení svého elektromobilu. Dobíjecí stanice ve verzi Home podporují řízení výkonu s ohledem na spotřebu objektu, kde jsou instalovány. Díky tomu mimo jiné splňují podmínky pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ).

Za vývojem a výrobou dobíjecích stanic stojí kroměřížská společnost ELEXIM, ChargeUp bude jejich výhradním prodejcem. Ten společně s nabíjecími stanicemi nabízí i vlastní řídící systém, díky kterému mají vlastníci nabíjecí stanice kompletní přehled a kontrolu nad dobíjením a správou dobíjecích stanic. Prostřednictvím mobilní aplikace je možné dobíječky zpřístupnit veřejnosti, včetně možnosti zpoplatnění.

Zdroj: TZ