Stranger Things
Zdroj: Alicia Quan, Unsplash

Stranger Things na vlastní kůži: Netflix otevírá tři zážitkové atrakce

Netflix láká na nové atrakce věnované populárnímu seriálu Stranger Things. První otevřel v New Yorku, další vzniknou v San Franciscu a v Londýně.

Fanoušci Stranger Things, jednoho z nejznámější seriálů od Netflixu, budou moct otestovat své schopnosti a pokusit se vlastními silami zachránit městečko Hawkins. Netflix ve spolupráci s platformou Fever pro ně totiž připravil tematické atrakce, které obsahují prvky únikové hry.

Záběr ze seriálu Stranger Things.
Záběr ze seriálu Stranger Things. Zdroj: Netflix

Dobrodružství ve světě vzhůru nohama

Program Stranger Things: The Experience nabízí interaktivní dobrodružství, v jehož průběhu se návštěvníci dostanou do hawkinské laboratoře a následně i do světa vzhůru nohama. Po úspěšné záchraně města a útěku z paralelního světa dorazí do rozlehlého prostoru, kde budou moct objevovat ikonická místa známá ze seriálu. Dají si například zmrzlinu ve Scoops Ahoy nebo zkusí překonat Maxino skóre v arkádových hrách. Zážitek trvá 45 minut a má být plný působivých audiovizuálních efektů.

Nová atrakce v New Yorku otevřela své brány 7. května, ostatní pobočky budou následovat. Zatím Netflix potvrdil jen spuštění poboček v San Franciscu a v Londýně, které plánuje na letošní rok. Podle informací na webu atrakce ale stále přijímá návrhy na otevření dalších lokalit.

Vstupenky pro mládež začínají v přepočtu na přibližně 680 korunách na osobu, pro dospělé na 1130 korunách. Ceny se ale liší podle dne v týdnu, času začátku návštěvy a typu vstupenky.

Děj populárního seriálu není do reálného světa přenesen poprvé. Už na jaře roku 2021 se v Los Angeles otevřela atrakce Stranger Things: The Drive Into Experience, která fungovala po 7 měsíců a získala pozitivní ohlasy.

Zdroj: Netflix