Oura Ring
Zdroj: Oura

Gucci má vlastní chytrý prsten. Za luxusní design si připlatíte

Pokud od nositelných zařízení neočekáváte pouze užitečné funkce, ale také luxusní design, můžete se zaradovat. Gucci přichází s chytrým prstenem, který vytvořil ve spolupráci se značkou Oura.

Výrobce chytrých prstenů Oura v roce 2016 úspěšně debutoval na crowdfundingové platformě Kickstarter. Aktuálně nabízí svůj Oura Ring už ve třetí generaci. A právě tento model si vzala do parády světoznámá módní značka Gucci a dodala mu speciální design.

Oura Ring v provedení od značky Gucci.
Oura Ring v provedení od Gucciho. Zdroj: Oura

Rozdíl pouze v exteriéru

Prsten Gucci x Oura v jádru funguje stejně jako klasický Oura Ring, do vnitřních parametrů výrobce nijak nezasahoval. Umí měřit srdeční tep, teplotu a pohybové aktivity. Primárně se ale zajímá o nositelův spánek. Shromážděná data přenáší do spárovaného chytrého telefonu a poskytuje uživateli informace o tom, jak moc se jeho tělo během spánku stačilo zregenerovat a nabízí rady k úpravě režimu.

Za tyto funkce u základního prstenu Oura třetí generace zaplatíte 299 dolarů (skoro 7 tisíc korun), což není úplně málo. Za model, kterému Gucci dodal krásnější exteriér, však zaplatíte dokonce třikrát tolik: prodává se za 950 dolarů (22 tisíc korun). Ale ruku na srdce, pravděpodobně by mohlo být i hůř.

Za co taková přirážka? Povrch prstenu Gucci x Oura je vyrobený z černého syntetického korundu, je ozdobený „pletenými“ detaily a pro značku typickým písmenem G vyvedeným 18karátovým zlatem. Oproti běžnému prstenu Oura je také plně kulatého tvaru, nemá obvyklou plochou hranu na jedné straně. Velkou designovou změnou prošla i nabíjecí stanice, která je rovněž ozdobená symboly G.

Plusové body má Gucciho verze za to, že v sobě obsahuje doživotní předplatné k prémiovým službám Oura Ring. Značka totiž jinak účtuje svým zákazníkům 6 dolarů měsíčně za to, aby k prémiovým funkcím získali přístup. Prsten se dá používat i bez nich, ale v tom případě mají uživatelé k dispozici pouze omezená data a metriky.

Zdroj: Oura, Gucci, The Verge