Dog
Pixabay.com

Čtyři technologické vychytávky, které ulehčí péči o psy a kočky

Trh se hemží všemožnými technologickými vychytávkami, které lidem usnadňují život. V tomto článku vám představíme výběr několika zajímavých zařízení, která by mohla usnadnit péči o vaše zvířecí kamarády. Patří mezi ně chytré obojky s GPS lokátory a monitory aktivity, domácí smart kamery a dávkovače krmiva, automatický vrhač míčků nebo elektronická vstupní dvířka.

1. Obojky s GPS lokátory a monitory aktivity

GPS lokátor v obojku dokáže zajistit bezpečí vašeho mazlíčka a snížit riziko jeho ztráty. Poskytne vám přehled o tom, kde se zvíře nachází, s přesností na metry. Aktuální polohu si budete moct kdykoliv zobrazit v mobilní aplikaci. V telefonu si můžete také nastavit takzvanou bezpečnou zónu. Pokud ji váš pes nebo kočka opustí, aplikace vám ihned pošle upozornění.

Běžné GPS obojky využívají k přenosu dat signál mobilních sítí. Počítejte tedy s tím, že v místech, kde je signál slabší, může nastat výpadek. Dražší lokátory, které pracují na základě satelitního a radiového signálu, jsou spolehlivější. Používají je psí profesionálové, například v týmech záchranářů.

Některé chytré obojky dokážou také monitorovat aktivitu zvířete. Aplikace zaznamenává fyzickou aktivitu, srdeční činnost, krmení a spánek. Získáte tak přehled o tom, jakou má vaše zvíře kondičku a jestli mu nehrozí například obezita.

Cenově dostupnými značkami chytrých zařízení na obojky jsou například Kippy, Tractive nebo Paby.

Zdroj: Tractive.com.

2. Domácí smart kamery a dávkovače krmiva

Další způsob, jak si udržet přehled o aktivitách vašich domácích mazlíčků, je umístění smart kamery ve vašem domově. Zařízení je možné spouštět automaticky, nebo manuálně přes aplikaci. Většina z kamer obsahuje také mikrofon, takže na svého domácího mazlíčka můžete průběžně mluvit, aby se necítil osamělý, zatímco jste pryč.

Některé kamery jsou vylepšené i o další funkce, za zmínku stojí například dávkovač pamlsků. Můžete dopředu nastavit moment, kdy zařízení pamlsek vydá nebo třeba i jeho dostřel. To psa nebo kočku určitě alespoň na chvíli zabaví. Kromě toho existují i automatické dávkovače běžného krmiva, které se dají také ovládat na dálku.

O podobných produktech od nové značky Tesla Smart jste od nás už slyšeli. Dalšími hráči na trhu jsou Pawbo, Petcube, Petkit nebo Eyenimal. Smart kameru pro psy a kočky vyrábí i Motorola.

Zdroj: Tesla Smart.

3. Automatický vrhač míčků

Miluje váš pes aportování? S automatickým vrhačem míčků mu tuto zábavu dopřejete, i když zrovna nebudete mít čas nebo energii. Zařízení můžete buď doma zapojit do sítě, nebo ho vzít i ven, funguje také na baterie. Stačí pouze nastavit vzdálenost, na kterou má míček létat. Pes vloží balónek do širokého žlábku v horní části zařízení a to míček ihned vystřelí do zvolené dálky. Vašeho zvířecího kamaráda budete muset chvíli učit, jak se zařízením pracovat, ale není to příliš složité.

Automatické vrhače jsou na trhu už pár let, ale i tak nejsou v Česku tolik rozšířené. Mezi dostupné značky patří iFetch nebo PetSafe.

Automatický vrhač míčků od značky iFetch v akci.

4. Elektronická vstupní dvířka

Pokud vaši domácí mazlíčci rádi střídají pobyt doma a venku, můžou pro vás být užitečná i elektronická dvířka s vestavěnou čtečkou mikročipů. Ta se dají nastavit tak, že se vchod otevře jen pro vaše konkrétní zvíře s čipem, a hned za ním se zase zamkne. Dovnitř se tedy nemá šanci dostat nikdo nevítaný. Do dvířek je možné uložit i větší počet kódů, pokud máte doma vícečlennou smečku. Na zámku se dá nastavit přesný čas, kdy se mají dvířka otevřít, nebo zvířeti naopak můžete zajistit libovolný průchod dovnitř a ven. Dvířka se samozřejmě vyrábí v různých velikostech. Na trhu najdete značky PlexiDor, PetSafe nebo SureFlap.

Zdroj: Petsafe.net.