magneto
CMON

Desková hra ze světa Marvelu vybrala na Kickstarteru téměř šest milionů dolarů

Přes 5,9 milionů dolarů, tedy více než 126 milionů korun, vybrala nová desková hra Marvel United: X-men na crowdfundingovém serveru Kickstarter. První milion hra získala během několika málo hodin a na kampaň přispělo dohromady přes 25 tisíc lidí.

Marvel United: X-men od CMON je pokračování superhrdinské deskovky, kterou vydavatelství na Kickstarteru udalo loni v březnu. První díl Marvel United vybral přes 2,8 milionu dolarů a na rozdíl od X-menů si svůj první milion vydělal „jen“ v řádu dní.

Nová desková hra Marvel United: X-men. Zdroj: CMON/Kickstarter

Kooperativní boj proti padouchům

Marvel United: X-men je kooperativní karetní hra pro jednoho až pět hráčů, kteří se vžívají do role ikonických superhrdinů, jako je Profesor X, Wolverine nebo Storm, a spolupracují, aby zastavili padoucha ovládaného hrou. Stejně jako v prvním díle je stěžejní centrální mechanika, při které se pokládají karty do kruhu. Hráči musí pečlivě a strategicky vybírat karty, které proti nepříteli zahrají. Mohou vybírat z řady akcí a pro danou postavu jedinečných schopností, které kombinují s předcházejícími akcemi ostatních hrdinů. Hráči mohou během svého kola útočit nebo přemisťovat svou figurku. Kola hráčů střídají kola padouchů, ve kterých nepřátelé jako Magneto nebo Mystic útočí nebo zvyšují úroveň ohrožení.

Deskovka je vhodná pro věkovou kategorii 14+. Má mít poměrně rychlé tempo, jedna partie by se měla vejít do 40 minut. Funguje na jednoduchých pravidlech, které však dávají možnost i složitěji taktizovat. Předností je zejména poutavá grafika, včetně zajímavě designovaných figurek.

Postava Wolverine a jeho figurka. Zdroj: CMON

Přispěvatelé odemkli kvanta exkluzivního obsahu

Lidé, kteří hru finančně podpořili, dostanou pořádnou dávku herních komponent. Za minimální příspěvek ve výši 65 dolarů získají kromě základní hry exkluzivní tým nepřátel (postavy Toad, Pyro a Blob) a všechny stretch goaly, což je bonusový obsah, který se postupně odemykal v průběhu kampaně. Se všemi stretch goaly hra obsahuje dohromady desítky hráčských postav, tedy plastových figurek a k nim patřících speciálních balíčků karet. Za částku 100 dolarů a více přispěvatelé kromě výše zmíněného získají navíc rozšíření hry Horsemen of Apocalypse a exkluzivní hrdinku Storm s mohawkem. Příspěvek 295 a více dolarů přinese vše zmíněné, plus dalších sedm rozšíření hry a exkluzivního hrdinu staříka Logana. Doručení hry mohou přispěvatelé očekávat v květnu 2022.

Trailer na deskovou hru Marvel United: X-men.

Další zajímavá kampaň

Už tento měsíc začne i Kickstarter kampaň na novou deskovou hru z fantasy světa Zaklínače. Přispěvatelé budou moct přihazovat od 25. května. Vzhledem k popularitě Zaklínače se dá od této kampaně rovněž očekávat poměrně vysoká výsledná suma. Už nyní má deskovka na Kickstarteru téměř 35 a půl tisíce sledujících.