LG
Zdroj: LG

Drahým botám náleží luxusní péče. LG předvedlo speciální botníky

Značka LG představila dva nové modely luxusních „botníků“, které ocení především sběratelé obuvi. Jeden boty čistí, druhý slouží k vystavování originálních kousků.

Na berlínském veletrhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA 2022, který se konal na začátku září, společnost LG předvedla dvě zajímavé novinky. Ty pravděpodobně zaujmou zejména majitele drahých bot. Jedná se o výstavní skříň Styler ShoeCase a čisticí jednotku ShoeCare.

Některé modely bot se dají prakticky pokládat za umělecká díla. Podle interního průzkumu společnosti LG navíc mezi mileniály a generací Z „roste kultura sbírání drahých designových, luxusních a limitovaných tenisek“. Proto se rozhodla lidem s touto zálibou (které označuje jako „sneakerheads“) vyjít vstříc a nabídnout jim řešení, díky kterým jejich oblíbené boty nejen lépe vyniknou, ale také jim poskytnou optimální péči.

Rozmazlování bot

Styler ShoeCase vypadá jako malá, ze tří stran průhledná krabice. Boty, které do ní majitelé uloží, dokáže ochránit před vlhkostí a UV zářením, které by mohlo změnit barvu látky. Tím by se měla prodloužit jejich životnost. Uvnitř se také nachází kulatý podstavec, který se otáčí o 360 stupňů: obdivovatelé si tedy mohou zajímavé kousky prohlédnout zepředu i zezadu. Jednotlivé schránky se dají skládat na sebe.

Druhou vychytávkou je Styler ShoeCare, což je ale v podstatě zmenšenina původní parní skříně na čistění oblečení, kterou značka předvedla už před nějakou dobou. Jedná se o neprůhlednou skříňku, do které se vlezou najednou až čtyři páry bot.

K čištění využívá technologii TrueSteam a zeolitové filtry, které pomáhají odstraňovat pachy. Také má několik patentovaných pohyblivých trysek, které slouží k vysušení vnitřku bot. Zařízení umí navíc přizpůsobit proces čištění podle typu a materiálu konkrétní obuvi – celkem nabízí 10 režimů. Uživatelé ho tedy uplatní i na jiný druh obuvi než tenisky. Ve standardním režimu dokáže přístroj boty vyčistit za 37 minut.

Obě zařízení se dají ovládat prostřednictvím aplikace. Výrobce zatím neoznámil, za jakou cenu se budou novinky prodávat, ani kdy je uvede na trh.

Zdroj: LG