Zdroj: Icoma

Elektrokolo Tatamel připomíná kufr s dvěma koly

Elektrokolo Tatamel využijete jako dopravní prostředek na kratší vzdálenost. Navíc pokud ho nepotřebujete, jde složit jako Transformer a vejde se třeba pod stůl.

Na letošním veletrhu CES, který skočil 8. ledna, předvedla svůj nápad také japonská společnost Icoma. Návštěvníkům ukázala skládací elektrokolo Tatamel. Což nezní obzvláště unikátně, ale jeho hlavní předností je promyšlená skladovatelnost. Díky tomu nemusíte řešit, kde zaparkujete.

Rozložené a složené elektrokolo Tatamel
Rozložené a složené elektrokolo Tatamel. Zdroj: Icoma

Obzvláště ve velkých městech a místech s vysokou koncentrací lidí se může stát, že nemáte pro svůj dopravní prostředek parkovací místo. S ohledem na tento problém je Tatamel navržený tak, aby šel složit podobně jako hračka Transformer. Následně už kolo připomíná spíše krabici o výšce a délce asi 70 centimetrů, čímž se vejde například pod desku stolu v kanceláři. Takže ho uživatel nemusí všude nosit, hledat místo pro zaparkování a obávat se případných zlodějů.

Tatamel má elektrický pohon, který nabízí maximální rychlost zhruba 40 kilometrů v hodině, a na jedno nabití zvládnete urazit asi 30 kilometrů. Přestože Icoma prezentuje kolo jako skládací a přenosné, mějte na paměti, že váha činí 50 kilogramů. Kromě jízdy jde použít i jako powerbanka, protože ve výbavě najdete USB konektor.

Složené elektrokolo Tatamel se vejde i pod stůl
Složené kolo sice vypadá jako krabice, ale vejde se i pod stůl. Zdroj: Icoma

Elektrické kolo zatím ještě není dostupné, ale výrobce má naplánované dokončení a zahájení prodeje na tento rok.  Zájemcům chce Icoma nabídnout i možnost vizuálních úprav podle vlastní fantazie. Kvůli tomu jdou boční panely snadno oddělat, upravit či vyměnit.

Zdroj: Icoma