Jednou z chystaných her pro tento rok je i Armored Core 6
Zdroj: Bandai Namco

Přinášíme výběr her, které vám letos nesmí uniknout

Nabízíme přehled dvanácti očekávaných her letošního roku, které byste rozhodně neměli vynechat. V některých případech jde také o vícekrát odložené projekty.

Na počítače a konzole každoročně vychází desítky nových her a nejinak tomu bude i letos. V našem seznamu se můžete podívat na dvanáct nejočekávanějších a nejlákavějších, které mají vyjít tento rok. Do výběru se dostalo také několik opozdilců z minulých let, jejichž tvůrci stále nemají hotovo. Nicméně je pravděpodobné, že i tentokrát vznikne řada titulů, které doposud nejsou odhaleny nebo nemají datum vydání.

1. Spider-Man 2

Na své si letos přijdou fanoušci superhrdinů. Exkluzivně pro PlayStation 5 vyjde akční Spider-Man 2. Hra bude zahrnovat nejen postavu Petera Parkera, ale vžijete se i do Milese Moralese. Z nepřátel nebude chybět například Venom nebo lovec Kraven.

Datum vydání: Podzim 2023

Platforma: PlayStation 5

2. Armored Core VI: Fires of Rubicon

Zopakují tvůrci ze studia FromSoftware úspěch Elden Ringu z minulého roku? To lze zatím těžko odhadnout, ale na kontě mají kromě loňského hitu ještě spoustu dalších velice úspěšných her, takže očekávání jsou vysoká. Potěšeni budou příznivci bojových robotických obleků, akce a zběsilého mačkání tlačítek.

Datum vydání: 2023

Platforma: Windows PC, Xbox Series X/S, Xbox Series One, Playstation 5, Playstation 4

3. Assassin´s Creed Mirage

Ubisoft připravuje pokračování své zaběhlé akční série. Příběh je tentokrát zasazený do 9. století, kde si zahrajete za postavu jménem Basim, který se nakonec vypracuje až ve zručného zabijáka. Tvůrci slibují návrat ke kořenům Assassin´s Creed, takže očekávejte skrývání, vraždy a parkour.

Datum vydání: 2023

Platforma: Windows PC, Xbox Series X/S, Xbox Series One, Playstation 5, Playstation 4, Amazon Luna

4. Forza Motorsport

Ke svým kořenům se v osmém pokračování vrátí také Forza Motorsport. Otevřený svět vyměníte za uzavřené závodní okruhy. Tvůrci slibují propracovanou grafiku a doposud nejlepší jízdní model. Na výběr bude několik okruhů a široká škála vozidel, ale konkrétní počty ještě vývojáři nezveřejnili.

Datum vydání: 2023

Platforma: PC and Xbox Series X/S