Hyundai Ioniq 6
Zdroj: Monument Office, Signal Creative

Elektromobil Ioniq 6 se ukázal v působivé světelné instalaci

Automobilka Hyundai představila v rámci 24. ročníku pražského mezinárodního festivalu Designblok svou nejžhavější novinku Ioniq 6. Elektromobil umístila do světelného tunelu.

Česká veřejnost si mohla od 5. do 9. října na pražském Designbloku poprvé zblízka prohlédnout očekávaný model plně elektrického automobilu Hyundai Ioniq 6. Kreativní studia Monument Office a Signal Creative společně navrhly jeho vnější a vnitřní expozici.

Před klášterem Gabriel Loci na pražském Smíchově se nacházel světelný tunel, který si pohrával s perspektivou a směřoval do prvního patra stavby. Uvnitř tunelu byl umístěn Ioniq 6, který budil dojem, že „letí“ směrem ke klášteru a návštěvníci si ho mohli prohlédnout z netradičních úhlů. Ve večerních hodinách se v pravidelných intervalech spouštěla světelná animace tunelu podpořená hudbou. Ve vnitřní části expozice pak návštěvníci mohli nahlédnout pod kapotu elektromobilu a zblízka si prohlédnou baterii, elektromotor a další komponenty vozu.

Hyundai letos v červenci představil sériovou podobu chystaného elektromobilu. Nyní se jeden z mála kusů ukázal i v Česku. Podle informací magazínu Fdrive si ale na dovezení prvních kusů určených k prodeji zájemci ještě počkají.

Zdroj: TZ, Fdrive