Facebook s uříznutým palcem: veřejné stránky budou mít jednodušší rozložení a nebude je možné „lajkovat“

Facebook včera oznámil novinky týkající se nového přepracování Stránek, určených především pro společnosti a veřejně známé osobnosti. To se bude týkat zejména nového vzhledu a uživatelských interakcí, vylepšené navigace, nebo zavedení nového vyhrazeného feedu pro novinky. Update také odstraní lajkování stránek, které plně nahradí tlačítko pro jejich odběr.

NRP New Page Experience inline1 890x593x
Zdroj obrázků: Facebook

Společnost se pro nový krok rozhodla z několika důvodů, jedním z nich je zkreslování skutečné popularity stránek. Mnoho uživatelů sice mohlo stránku lajknout, ale následně ji i přestat sledovat. Facebook chce tímto způsobem zavést vylepšený způsob pro měření oblíbenosti, která nebude založená na počtu lajkujících, ale sledujících.

Další významnou změnou je přidání nového feedu, vyhrazeného pro novinky a aktualizace na dané stránce. Ta se bude moct účastnit vybraných diskuzí jako veřejná osobnost nebo značka, sledovat aktuální trendy a lépe komunikovat se svými fanoušky. Feed bude také stránkám automaticky navrhovat další veřejné osobnosti, stránky, skupiny a jiný obsah.

New Page Experience inline2 890x593x

Facebook dále zavádí nový formát otázek a odpovědí, který umožňuje stránkám lépe komunikovat a spolupracovat se svými fanoušky. Inspiraci očividně nalezl u Instagramu, na kterém mohou tvůrci přijímat dotazy a odpovídat na ně přímo v příbězích. V případě Facebooku budeme ovšem moct klást otázky a když na ně stránka odpoví, tak mezi nimi swapovat a v případě zájmu se dozvídat další informace. Tato funkce by mohla být užitečná zejména pro takové tvůrce, kteří chtějí na otázky odpovídat interaktivnějším a zajímavějším způsobem.

O časovém harmonogramu se společnost vyjádřila v čistě obecném pojmu „následujících měsíců“, s plným zavedením se platforma ale pravděpodobně setká až v druhé polovině roku.