Facebook uvádí novou reality show s Post Malone. Dostupná bude pouze na Messengeru a Instagramu

Facebook oznámil vydání reality show, která bude dostupná exkluzivně na Messengeru a Instagramu, a to skrze funkci Watch Together. Tu společnost zavedla jako reakci na pandemii v září tohoto roku.

Watch Together umožňuje uživatelům streamovat takový video obsah, který je aktuálně hostovaný na dané platformě. Připojit se může naráz až 50 uživatelů, kteří mohou vybraná videa sledovat společně.

Nová show s americkým rapperem Post Malone bude mít 10 epizod, které budou ve středu a v pátek vysílány výhradně na Watch Together, a to od 18. listopadu. Tematicky budou zaměřené na souboje v beer-pongu, mezi rapperovy soupeře se zařadí jeho přátelé ze světa celebrit. Jmenovitě se bude jednat o rappery Doja Cat,, Machine Gun Kelly, Quavo nebo Saweetie.

Nová show Post Malone’s Celebrity World Pong League bude dostupná na Watch Together od 18. listopadu

S ohledem na zaměření celého pořadu může jednat o skvělý způsob, jakým přilákat nové, mladé uživatele k vyzkoušení zmíněné funkce. Se 150 miliony video hovory a 200 miliony videi, které se na Messengeru každý den uskuteční, by se u nemalé části uživatelů jednalo o zcela přirozený vývoj. Minimálně by tak získali další neotřelý způsob, jak se virtuálně potkávat a trávit čas se svými kamarády.

Rozhodně se jedná o zajímavý experiment, který by mohl Facebooku hrát do karet. Další přidaný benefit by totiž logicky zasáhnul i do oblasti samotné propagace a distribuce videí. Pokud Facebook dokáže přimět více lidí ke sledování video obsahu prostřednictvím Messengeru, tak tím může výrazně oprášit zašlou slávu staré sociální sítě. A společně s tím i zvýšit dosah a popularitu publikovaného obsahu.