Hasbro
Zdroj: Formlabs

Hasbro z vás udělá akčního hrdinu. Vytiskne vám figurku podle selfie

Hračkářský gigant Hasbro přišel s řadou personalizovaných akčních figurek. Stačí, když si fotoaparátem telefonu naskenujete svůj obličej a vyberete oblíbeného hrdinu z nabídky.

Výrobce hraček Hasbro spustí během letošního podzimu objednávky nové série akčních figurek, kde si každý zájemce vybere oblíbeného hrdinu, který dostane jeho obličej. Domácí 3D tisk vlastních akčních figurek není žádná novinka, ale je to poprvé, co se něčeho podobného chopí velký výrobce, který má zároveň práva na spoustu značek.

Akční figurky Hasbro s hlavou na přání
Můžete mít vlastní figurku jako hrdina z Ghostbusters. Zdroj: Formlabs

Pokud zatoužíte po vlastní figurce, musíte si nejdříve přes aplikaci Pulse app v chytrém telefonu naskenovat svůj obličej. Podle toho následně v továrně vytisknou model vaší hlavy. Nedílnou součástí je také výběr vytouženého hrdinského těla. Zvolit si můžete nejenom z původních značek výrobce, jako jsou G.I. Joe či Transformers ale také z partnerských, kam patří třeba Star Wars.

Řada figurek Selfie Series vznikne ve spolupráci s firmou Formlabs, která se specializuje na technologie používané pro 3D tisk. Společnost používá materiál, který umožní výrobu široké nabídky odstínů kůže nebo vlasů. Zároveň má podobné vlastnosti jako běžně používaný plast polypropylen.

Nápad vyrábět figurky na přání vznikl kvůli velké poptávce po možnosti navrhnout si vlastní hračku. Podle prohlášení Formlabs mohla podobná služba vzniknout díky současným technologiím, které je umožňují vyrábět dostatečné rychle, kvalitně a za dostupnou cenu. „Hasbro Selfie Series nám nabízí nový způsob, jak navázat kontakt s fanoušky,“ říká Kwamina Crankson, generální ředitel Hasbro Direct.

Zdroj: Formlabs, Hasbro