Zdroj: Funcom

Herní Duna vyjde už na konci dubna

Strategie Dune: Spice Wars vyjde už na konci letošního dubna. Tvůrci rovněž odhalili i čtvrtou hratelnou frakci.

Studia Shiro Games a Funcom pracují na novém přírůstku mezi strategické hry. Připravovaný titul je inspirovaný knižní sérií Duna od spisovatele Franka Herberta. Hra s podtitulem Spice Wars vyjde na Steamu už 26. dubna formou Early Access. Bude tedy možné si ji zahrát, přestože nebude ještě zcela dokončená. Tvůrci přiznávají, že hned po vydání ještě nenajdeme příběhovou kampaň ani multiplayer, obojí dorazí až průběžně. Cenu připravované novinky zatím tvůrci ani vydavatel nesdělili.

Záběr z chystané hry Dune: Spice Wars. Zdroj: Funcom

Boj mezi frakcemi

Hráči si v boji o planetu Arrakis a zásoby koření zvolí jednu ze čtyř frakcí. Na výběr budou Atreidové, Harkonnenové, Pašeráci a také nově oznámení Fremeni, kteří jsou domorodci písečné planety a mistři přežití v nehostinných podmínkách. Podle tvůrců bude mít každá z hratelných skupin nějaké silné stránky a zároveň slabiny. Kromě toho bychom se později měli dočkat ještě páté frakce, ale zatím nevíme jaké.

Tvůrci oznámili Dune: Spice Wars na The Game Awards v loňském roce. Studio Funcom kromě strategie pracuje i na multiplayerové hře, která nabídne otevřený svět a boj o přežití.

Fanoušci sci-fi Dunu jistě znají už delší dobu, přízeň široké veřejnosti si však získala díky loňskému stejnojmennému filmu, který natočil Denis Villeneuve. Snímek kromě kladného přijetí získal i šest ocenění na letošních Oscarech. Uspěl například v kategorii nejlepší hudba či nejlepší vizuální efekty.

Ukázka ze hry Dune: Spice Wars.

Zdroj: Funcom, Steam