HTC VIVE Flow
Zdroj: HTC VIVE

HTC představilo kompaktní brýle s virtuální realitou VIVE Flow

Značka HTC VIVE se rozrostla o nové brýle pro virtuální realitu VIVE Flow. Kompaktní brýle vážící pouhých 189 gramů HTC navrhlo s ohledem na pohodlí a přenosnost.

Nový model brýlí VIVE Flow, který se připojuje k mobilnímu telefonu, se zaměřuje především na vylepšení životního stylu. Umožní uživatelům kdykoliv během dne meditovat a trénovat mozek pomocí aplikací, sledovat videa, seriály nebo filmy, hrát videohry nebo spolupracovat a komunikovat s kolegy v realistických virtuálních prostředích.

„S HTC VIVE Flow se vydáváme novým směrem a zaměřujeme se nikoli na to, co děláme, ale na to, jak se cítíme. V posledních letech přibývá problémů se stresem, který denně trápí miliony lidí. Důležitost péče o duševní pohodu je proto důležitější než kdy dřív,“ uvádí Cher Wang, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti HTC. „VIVE Flow nám poskytuje dokonalou příležitost kdykoli uniknout z obklopení čtyř stěn a ponořit se do klidného prostředí a odpočinout si.“

Výkon v kapesním provedení

Nové brýle se díky hmotnosti 189 g, což odpovídá přibližně tabulce čokolády, v běžné tašce snadno ztratí. Jejich konstrukce s dvojitým kloubem a měkkou obličejovou stélkou navíc umožňuje složení do kompaktních rozměrů.

K zobrazování slouží dva LCD displeje s 3,2K rozlišením a se 75Hz obnovovací frekvencí, které zajišťují 100° úhel pohledu. HTC vybavilo VIVE Flow také zabudovanou korekcí, takže si zařízení nemusíte nasazovat přes vlastní dioptrické brýle. Součástí konstrukce je aktivní chlazení, které odvádí pryč teplý vzduch. Brýle poskytují 3D prostorový zvuk a můžete k nim i přes Bluetooth připojit externí sluchátka. Součástí jsou dva mikrofony s redukcí šumu, dva reproduktory a dva fotoaparáty, které slouží pro zobrazení rozšířené reality. Interní paměť má kapacitu 64 GB, operační paměť 4 GB.

Brýle s VR se dají aktuálně předobjednat na webu výrobce za cenu 13 990 Kč. V rámci předobjednávek zákazníci obdrží také pouzdro na brýle a dárkový balíček se 7 VR aplikacemi.

Zdroj: TZ