Národní park Podyjí
Zdroj: Neo98, Pixabay

Národní park Podyjí má vlastní aplikaci. Pomůže turistům i správcům

Národní park Podyjí můžete navštívit i přes internet. Na webu s mapou najdete třeba místa k odpočinku, cyklostezky nebo rybářské revíry a další užitečné informace.

Před návštěvou národního parku Podyjí si můžete svou cestu pečlivě naplánovat pomocí nově zpřístupněného webu s mapami. Na geoportálu najdete informace pro svůj další výlet nebo mapy s vyznačením terénu a různých druhů cest. Kromě turistů ho využijí i zaměstnanci správy parku. Pracovníkům usnadňuje přehled o lesích, loukách a dalších místech, která potřebují údržbu. Nabídka dostupných údajů se navíc postupně rozrůstá.

Národní park Podyjí v zimě
Národní park Podyjí v zimě. Zdroj: Imergon, Pixabay

V současnosti si na webu zjistíte, třeba kde najdete parkoviště, kudy vedou turistické nebo naučné stezky a polohy přístřešků či posezení. Pro snazší vyhledávání a lepší přehlednost jdou jednotlivé funkce mapy zapnout či vypnout. Cyklista si například může zobrazit pouze cyklostezky.

Řadu údajů najdete i jinde, ale v případě geoportálu národního parku Podyjí můžete vyhledat také místa pro rybolov nebo cesty vhodné pro jízdu na koni. Pro turisty méně potřebnou, ale celkem zajímavou funkcí jsou i fotografické mapy z minulých let. Na nich uvidíte třeba změny v zalesnění a loukách. K ještě většímu návratu do historie slouží vrstva s podklady z roku 1938 a 1953.

Národní park Podyjí je nejmenší na našem území. Najdete ho podél řeky Dyje, která protéká údolím mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. K jeho ustanovení došlo v roce 1991.

Zdroj: TZ, GisOnline