Zdroj: Marvin Meyer, Unsplash

Nejkreativnější český startup vyrábí hudební nástroje na 3D tiskárně

V Ostravě proběhl pátý ročník soutěže Creative Business Cup, která má za cíl ocenit a zviditelnit kreativní startupy v České republice. První místo si odnesla firma Sensio s výrobkem MyCello.

Do letošního finálového kola soutěže Creative Business Cup, které se konalo 10. března, se probojovalo deset českých startupů z oblasti kulturního a kreativního průmyslu. Zabývají se například 3D tiskem, designem, softwarem, architekturou nebo audiovizuální tvorbou.

Zdroj: Vinicius Amnx Amano, Unsplash

První místo získal startup Sensio, který představil svůj hudební nástroj z 3D tiskárny s názvem MyCello. Ten má vynikat svoji cenovou dostupností, nízkou hmotností a designem. Kromě hlavní ceny si společnost odnesla i ocenění v kategorii Speciální cena partnera a Miláček publika. Na druhé příčce se umístil startup VR life. Ten se věnuje vývoji virtuální reality pro usnadnění cvičení a rehabilitace. Třetí cenu si odnesla firma Cementum, která se zabývá výrobou udržitelných produktů z betonu. K tomu využívá stavební odpad jako je beton, keramika, tašky, sklo a další.

Vyhlášení proběhlo v ostravském Brick House a moderoval jej Albert Čuba, který je známý díky show Tři Tygři. Soutěž každoročně pořádá agentura CzechInvest a výkony kandidátů posuzuje odborná porota složená z pěti členů.

Vítězný startup bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v dánské Kodani. Kromě toho si odnesl i poukaz na konzultační služby v oblasti práva nebo marketingu. Dále získal divokou kartu do regionálního finále zemí Visegrádské čtyřky na SWCSummitu 2022 (Startup World Cup & Summit).

Zdroj: TZ, CzechInvest