Dánský hračkářský gigant Lego nebude vyrábět skládačky z recyklovaných PET láhví

Největší světový výrobce hraček ani po dvou letech testování neuspěl v snaze produkovat skládačky, které by snižovaly emise uhlíku. Vzdal se plánu vyrábět své stavebnice z recyklovaného plastu po zjištění, že by materiály tyto emise zvyšovali. Výrobce vyslovil odhodlání hledat udržitelné materiály pro své hračky i nadále.

Zdroj: Mikhail Nilov, Pexels

Možný přechod z plastů na bázi ropy na recyklované plastové lahve z PET plastu začala společnost zkoumat před dvěma lety.  V rámci snahy o přechod na udržitelnější materiály a snížení emisí uhlíku o 37 % do roku 2032 investovala více než 1,2 miliardy dolarů do iniciativ v oblasti udržitelnosti. Výrobce v současné době testuje a vyvíjí stavebnice vyrobené z řady alternativních udržitelných materiálů. Jde o jiné recyklované plasty, či plasty vyrobené z alternativních zdrojů, jako je například e-metanol.

Co je to e-metanol?

E-metanol je známý také jako zelený metanol. Skládá se z odpadního oxidu uhličitého a vodíku, který vzniká využitím obnovitelné energie ke štěpení molekul vody.

Společnost bude i nadále používat biopolypropylen, udržitelnou a biologickou variantu termoplastu polyethylenu pro součástky stavebnic Lego, jako jsou listy, stromy a další doplňky. „Věříme, že to v dlouhodobém horizontu podpoří zvýšenou produkci udržitelnějších surovin, jako jsou recyklované oleje, a pomůže podpořit náš přechod na udržitelné materiály,“ uvedl hračkářský gigant.

Zdroj: LEGO, Euronews green