Papírový dům
Netflix

Netflix unesl fanoušky seriálu Papírový dům. Chtěl zabránit spoilerům

Italská pobočka Netflixu si připravila neobvyklý PR kousek. „Unesla“ letadlem známé šiřitele spoilerů, aby si fanoušci úspěšného seriálu Papírový dům mohli vychutnat nové díly naprosto nerušeně.

„Vyspoilerování“ seriálu nebo filmu, na který se dlouhou dobu těšíte, dokáže opravdu naštvat. Právě před tím chtěl Netflix, ve spolupráci s italskou agenturou Publicis, uchránit fanoušky seriálu Papírový dům (v angličtině Money Heist, ve španělském originále La Casa de Papel).

Organizátoři si vytipovali sto problémových fanoušků, kteří mají ve zvyku na internetu prozrazovat zápletky a děj nových filmů a seriálů. Pod záminkou, že je zvou na speciální premiéru do Madridu, je pak vylákali do letadla.

Papírový dům
Zdroj: Netflix

Jakmile se cestující usadili na místa, letadlem se rozezněl známý hlas Profesora. Prvotní nadšení fanoušků ale rychle opadlo. Poté, co si museli vypnout elektronická zařízení, se dozvěděli, že ve skutečnosti do Madridu neletí. V průběhu letu premiérové díly opravdu sledovali – ale bez připojení k internetu nemohli veřejnosti průběžně vyzrazovat děj. Ostatní fanoušci si tedy mohli vychutnat sledování seriálu, aniž by věděli, co se v něm stane.

První polovina poslední série úspěšného seriálu Papírový dům měla na Netflixu premiéru 3. září. Druhá polovina se chystá na prosinec letošního roku.

Záznam PR kousku italského Netflixu