brooke-cagle-unsplash-A2A
Zdroj: Brooke Caqle na Unsplash

Jak platit moderně a podpořit dobrou věc? Vyzkoušejte A2A platby

Moderní technologie pomáhají potřebným. Díky spolupráci fintechů kevin. a Podpořit.cz si můžete vyzkoušet platby z účtu na účet (A2A). 

Platby z účtu na účet (Account-to-Account, A2A) popisují přímý převod peněz z jednoho účtu na druhý. Platba z účtu na účet znamená, že platba se přesune z bankovního účtu plátce přímo na bankovní účet poskytovatele služby nebo obchodníka bez prostředníků, jako jsou debetní nebo kreditní karty.

john-schnobrich-unsplash-A2A
Zdroj: John Schnobrich na Unsplash

A2A platby spotřebitelům umožňují pohodlně platit přes bankovní účet i v obchodě. Podniky, které toto řešení zavedou, mohou výrazně snížit náklady na transakce, protože nemusí platit žádné poplatky za zpracování platby kartou. 

Nové technologie mění tvář tradičních finančních služeb a zároveň třeba usnadňují dárcovství charitativním organizacím. Lidem nabízejí snadný způsob, jak se zapojit do dobročinných aktivit bez ohledu na výši jejich příjmů. A2A platby můžete vyzkoušet například díky propojení startupu kevin. a českého nadačního fondu Podpořit.cz. Peníze zaslané prostřednictvím testovacího platebního režimu jdou přímo na účet charitativního projektu.

Podle institutu Blackbaud, který poskytuje technologické služby neziskovým organizacím, se od začátku pandemie celosvětově zvýšil počet online darů neziskovým organizacím o 42 %. Téměř 30 % všech online darů se uskutečnilo prostřednictvím mobilních telefonů. Nové technologie tak mění tvář tradičních finančních služeb a usnadňují dárcovství charitativním organizacím.

Zdroj: kevin. a Podpořit.cz