Stan Lee je jedním z výrazných tváří vydavatelství Marvel
Zdroj: Marvel

Marvel připravuje dokument o otci superhrdinů

Fanoušci filmů a superhrdinů se letos dočkají dokumentu o jedné z významných tváří komiksového vydavatelství Marvel.

Minulý rok 28. prosince uběhlo sto let od narození jedné z významných postav komiksového světa, která zemřela v roce 2018. Stana Leeho však znají i fanoušci filmů se superhrdiny. Sám si totiž v několika snímcích zahrál menší role.

Stan Lee se v objevil i v několika Marvel filmech
Stan Lee se v objevil i v několika filmech. Zdroj: Marvel

V souvislosti se stým výročím narození teď Marvel oznámil, že v rámci odkazu Stana Leeho připravuje dokumentární film. Chystaný snímek bude dostupný prostřednictvím streamovací služby Disney+, jež stejně jako vydavatelství Marvel spadá pod společnost Disney. Konkrétní datum premiéry ještě není známé, ale dokument vyjde v průběhu tohoto roku.

Stan Lee má v rámci vydavatelství Marvel a jeho historie poměrně významnou pozici, protože je spoluautorem několika komiksových postav. Podílel se například na vzniku Spider-mana, Iron Mana, X-menů nebo Fantastické čtyřky. Část veřejnosti ale oslovil i působením v superhrdinských filmech. Přestože šlo o malé role, nechyběl jim vtip a postupně se z jeho účinkování stala tradice. Zahrál si třeba hlídače, občana Xandaru, holiče nebo barmana. Dohromady se objevil ve více než 20 snímcích.

Z oznámení není úplně patrné, na co přesně se dokument z dlouhé a bohaté kariéry tvůrce zaměří, ale vznikl k němu i krátký trailer.

Zdroj: Marvel