Zdroj: Steven Binotto, Unsplash

Co chystají automobilky na CES 2023?

Na letošním veletrhu Consumer Electronics Show (CES 2023) se kromě výrobců spotřební elektroniky ukážou také automobilky. Některé chystají i odhalení nových elektromobilů.

Počátkem roku se v Las Vegas tradičně koná veletrh spotřební elektroniky CES a nejinak tomu bude i letos. Kromě technologických firem patří mezi účastníky také automobilky, které si pro ročník 2023 připravily hned několik novinek z oblasti elektromobilů. Někteří výrobci už dopředu naznačili, čeho se návštěvníci dočkají.

Dodge odhalí na veletrhu CES 2023 elektrický pick-up
Dodge odhalí na veletrhu CES 2023 elektrický pick-up RAM 1500 Revolution. Zdroj: Stellantis

Společnost Stellantis předvede prostřednictvím značky Dodge koncept elektrického pick-upu Ram 1500 Revolution. Vozidlo zároveň poodhalí některé technologie a možnou podobu toho, co se nakonec dostane k zákazníkům. Pod stejnou mateřskou firmu spadá také Peugeot, jenž slibuje odhalení konceptu Inception. Podle předběžných informací automobilky novinka dostane kompletně přepracovaný informační panel, interiér a nabídne vylepšený požitek z jízdy.

Chybět nebude ani německý Volkswagen, který ukáže přírůstek do řady elektrických automobilů s označením ID. Nicméně některé designové prvky ještě zůstanou zakryté, takže finální vzhled vozu nebude úplně patrný. Vedle novinky nabídne pohled na už známou dodávku ID. Buzz nebo sportovně užitkový vůz ID. 4.

Svoje překvapení pro CES 2023 má i Sony. Právě firma známá třeba i díky konzoly PlayStation spolupracuje s automobilkou Honda na budoucím elektromobilu. Nicméně z oznámení není patrné, zdali půjde přímo o nový vůz. Nicméně Sony už v roce 2020 právě na veletrhu v Las Vegas ukázalo prototyp elektromobilu Vision-S a o dva roky později i jeho nástupce.

Vision-S. Zdroj: Sony

Na CES se chystají i ostatní výrobci

Pro CES 2023 mají připravené novinky i ostatní výrobci, ale ve většině případů půjde spíše o technologie a jejich vylepšení než o konkrétní auta. Například Audi předvede, kde se v současnosti nachází vývoj virtuální reality holoride. Své plány nastíní i BMW. Chce odhalit vozidlo, které bude představovat budoucnost značky, ale o další informace se podělí až na samotném veletrhu. Chybět nebude ani Mercedes-Benz nebo VinFast. Veletrh začíná 5. ledna a končí 8. ledna.

Zdroj: Stellantis, Sony, BMW, Audi, volkswagen, PR Newswire, CTA