bertone_4
Zdroj: Bertone

Nové auto od Bertone bude jezdit na palivo z plastového odpadu

Firma Bertone zkonstruovala GB110 tak, aby jezdilo na palivo vyrobené z plastového odpadu, které bude výrobce sám dodávat.

Slavná italská karosárna představila vlastní hyperautomobilem s udržitelným nádechem. Podrobností o novém automobilu není mnoho, známe ale výkon, který by měl být 1 100 koní. Se sedmistupňovou převodovkou dosáhne tento automobil maximální rychlosti 380 km/h a zrychlit z 0 na 100 km/h by měl za 2,8 sekundy.

Co se týče designu, GB110 má klasický styl supersportovního vozu s motorem uprostřed a motýlími dveřmi. Na silnicích těchto aut ale mnoho neuvidíme, firma plánuje vyrobit pouze 33 kusů

Společnost uvádí, že auto má zčásti německé díly, o původu podvozku ovšem nemáme žádné informace. Z prohlášení společnosti je ale patrné, že vůz je především italský. Nové superauto je prvním originálním vozem od vzniku modelu Nuccio, který firma představila v roce 2012. 

GB110 také znamená návrat designového domu, který v roce 2014 zkrachoval. Dodávky zákazníkům mají odstartovat v roce 2024. Ceny ani bližší informace v tuto chvíli nejsou známy. Automobily, které využívají jiná než fosilní paliva jsou ale čím dál populárnější. Firma by tak mohla se svým vozem uspět.

Zdroj: Bertone