jednou z výhod Nimbusu One je malá velikost
Zdroj: Nimbus

Nimbus představil malé elektrické vozidlo. Je kombinací motorky a auta

Startup Nimbus chce vyřešit problém s parkováním a dopravou ve městech s pomocí svého malého elektrického vozidla Nimbus One, které není o mnoho větší než motocykl.

Americká firma Nimbus představila elektrické vozidlo Nimbus One. Už na první pohled je patrné, že se od běžných aut liší. Má totiž pouze tři kola a je drobné. Díky malým rozměrům nabízí ideální způsob, jak se přepravovat po stísněných městech, kde je často problém s parkováním. K sobě si navíc můžete vzít i spolujezdce, protože za sedačkou řidiče je ještě jedno místo.

Nimbus One se při jízdě naklání podobně jako motocykl
Nimbus One se při zatáčení naklání podobně jako motocykl. Zdroj: Nimbus

Podle výrobce je Nimbus One spojením motorky, ze které si bere svoji úspornost, hravost i ovladatelnost, a automobilu. Z něj přebírá pohodlí, uzavřenou kabinu, a především bezpečnostní prvky, jako jsou airbagy a asistent s umělou inteligencí. Ještě je potřeba zmínit, že se při zatáčení naklání podobně jako motorka nebo skútr.

Jak už vzhled i velikost napovídají, Nimbus cílí hlavně na dopravu ve městě. Proto nabízí poměrně malou kapacitu baterie, kdy na jedno nabití ujedete asi 150 km, ale můžete ho nabíjet i z běžné zásuvky. Vozidlo váží 385 kg a maximální rychlosti je 80 km/h.

Případní zájemci za vozidlo zaplatí téměř 10 tisíc dolarů nebo si ho mohou pouze pronajmout za měsíční poplatek 200 dolarů. Výrobce už na webu spustil rezervace.

Zdroj: Nimbus, Trendhunter