Restaurace
Zdroj: Helena Lopes, Pexels

Aplikace Qerko roste. Kromě placení v restauraci zvládne i rezervace

Česká aplikace Qerko, která pomocí QR kódu zákazníkům umožňuje okamžité placení v restauraci, znovu rozšiřuje funkce.

Platební aplikace Qerko nově spouští funkci rezervací stolů v partnerských podnicích. Novinka doplňuje ostatní funkce aplikace, například mapu, vyhledávání zahrádek nebo věrnostní program, ve kterém mohou podniky svým návštěvníkům za platby Qerkem dávat odměny.

QR kód
Zdroj: Brett Jordan, Unsplash

Platba přes aplikaci probíhá pomocí QR kódů, které se nachází přímo na stole v podniku. Po naskenování kódu mohou hosté kdykoli zaplatit svoji útratu. Aplikace je napojená na pokladní systém, takže zákazníci i obsluha vidí ihned všechny položky a platby daného stolu. Účet je také možné rozdělit mezi více zákazníků.

Nyní v aplikaci přibyde nové tlačítko určené pro vytvoření rezervace v partnerském podniku. Podnikům s organizací pomáhá rezervační asistent, který rezervaci vytvoří automaticky a obsluhu upozorní e-mailem. Celý systém a podmínky fungování rezervací ve svých zařízeních, například od kdy do kdy budou rezervace možné, si budou moci restauratéři nastavit sami. Kromě možnosti rezervace přes aplikaci získají podniky od Qerka unikátní link pro použití na svých webových stránkách. Qerko systém rezervací podnikům spustí automaticky a zdarma.

Od svého založení v roce 2019 prošlo Qerko četnými změnami a rozšířeními. Po rezervacích se chce vrhnout na integraci do online bankovnictví. Spolupráci již navázalo s Air Bank a na další banky se chystá.

V App Storu si aplikaci stáhlo už 128 tisíc uživatelů a v Google Play dalších 98 tisíc. Letos navíc Qerko získalo investici v hodnotě 2,5 milionu eur, která mu pomohla s expanzí na Slovensko a s přípravou expanze do Německa a Rakouska.

Zdroj: TZ