Čtveřice sklenic inspirovaných vrcholy
Zdroj: Liiton

Designové sklenice inspirované horami umí zchladit nápoj do 18 sekund

Liiton vytvořil skleničky se čtyřmi světovými vrcholy, které nabízí nejen unikátní design, ale vaše destiláty, koktejly a další pití také vychladí. Díky jedinečnému designu se údajně navíc lépe uvolní aroma.

Máte rádi hory nebo hledáte designové vybavení do bytu? Firma Liiton vytvořila sérii sklenic na pití, které v sobě ukrývají čtyři světové hory. Během pití můžete navštívit vrchol Denali, Mont Blanc, Mount Fuji nebo K2.

Sklenice Liiton
Sklenice Liiton s vrcholy Denali, Mont Blanc, Mount Fuji a K2. Zdroj: Liiton

Sklenice kromě neotřelého designu nabízí i patentovanou funkci chill-charge, která vám za méně než 18 sekund obsah vychladí, aniž byste potřebovali led. Musíte je však nejdříve dát do mrazáku. Jak sám výrobce upozorňuje, funguje to i s nealkoholickými nápoji. Jednotlivé vrcholy mají v případě destilátů ještě vliv na chutě a aroma, které se díky tomu lépe uvolní.

Liiton sérií čtyřech vrcholů volně navazuje na svůj projekt z roku 2020, kdy nabídl sklenici, která v sobě ukrývala zmenšený Mount Everest. „Během naší kampaně Everest jste si přáli více hor, a tak v této kolekci přinášíme čtyři vrcholy. Nemohli bychom být více potěšeni, že můžeme fanouškům whisky přinést sklenice, po kterých tak dlouho volali,“ říká zakladatel firmy Peng Lin.

Zájemci mohou projekt podpořit na crowdfundingové platformě Kickstarter, přestože už nasbíral požadovaných 130 tisíc dolarů. Samotného setu sklenic se pak dočkají letos v prosinci.

Zdroj: Liiton, Kickstarter