Sklenice na whisky, která v sobě ukrývá Mount Everest, vychladí Váš oblíbený destilát za 18 sekund

Dánská designérka Nina Bruun vybrousila uvnitř whiskovky 3D model nejvyšší hory světa, a to v měřítku 1: 230 000. Designový kousek, vyrobený pro společnost Liiton, ale lahodí nejenom oku – Vás oblíbený destilát vychladí díky patentované technologii chill-charge za 18 sekund. Ta se aktivuje při vložení sklenice do mrazáku.

Zdroj: Liiton

„Věříme, že pití whisky je posvátný zážitek, jehož výsledek může ovlivnit sebemenší detail,“ uvádí základatel společnosti Peng Lin. „Z tohoto důvodu jsme hovořili s nesčetnými odborníky na tento destilát – palírnami, mixology, znalci a gurmány – abychom zjistili, jak při něm svým zákazníkům nabídnout ten nejvyšší možný potenciál.“

Sklenice kombinuje esteticky příjemný design s několika funkcemi, které zvýrazňují chuť whisky. Pokud budete s nápojem například kroužit kolem vrcholku hory, tak se díky zlepšenému provzdušnění přirozeně uvolní jeho další chuťové profily.

Sklenice na whisky, která ochladí nápoj do 18 sekund.
Liiton Everest Whiskey Decanter

Projekt, který můžete aktuálně podpořit na Kickstarteru, vybral potřebné finance během několika hodin, původní cíl překonal hned patnáctkrát. Kampaň poběží do 4. ledna příštího roku, sklenice by se následně měly začít vyrábět i v sériových edicích.