Digitální výstava představuje trendy z oblasti metrologie a automatizace výroby

Nejnovější metrologické inovace a technologie pro digitalizaci výroby jsou nyní dostupné prostřednictvím on-line výstavy Renishaw Virtual-Expo. Společnost v době pandemie virtuálně zprostředkovává tradiční výstavní nabídku v interaktivním digitálním formátu. Ve výstavních stáncích zaměřených na kalibraci strojů, 3D tisk, měřicí přístroje či Průmysl 4.0 firma představuje moderní řešení či exkurze do průmyslových provozů.

„Digitální výstava Virtual-Expo je snaha o těsný kontakt se zákazníky v době, kdy není možné se s nimi setkávat na výstavách či veletrzích. Máme řadu novinek, které chceme představit alespoň virtuálně,“ říká Josef Sláma, ředitel tuzemské pobočky společnosti Renishaw.

K atraktivním exponátům patří zejména skenovací sonda, nebo nástrojová sonda s modrým laserem. „Oba produkty nabízejí zcela nové možnosti v aplikacích pro obráběcí stroje. Velký zájem vzbuzuje také 5osý skenovací systém pro souřadnicové měřicí stroje,“ dodává Josef Sláma.

Prostřednictvím výstavy je možné navštívit jednotlivé stánky zaměřené na různá průmyslová odvětví, například automobilový a letecký průmysl. K dispozici jsou inteligentní výrobní technologie průmyslu 4.0, nástroje pro kalibrace strojů a zařízení, řešení pro 3D tisk z kovů či souřadnicové měřicí stroje.

Novinky i exkurze do výroby z pohodlí domova

V jednotlivých výstavních stáncích se návštěvník seznámí s novými produkty a průmyslovými inovacemi prostřednictvím reportážních videí. Ta představují nejen technologická řešení, ale i praktické příklady z různých průmyslových provozů. 

„Snažili jsme se zprostředkovat například nejnovější trendy v konstrukci automobilů, zejména v kontextu přechodu na elektromobilitu. Dále můžete nahlédnout na možnosti 3D snímání povrchů, nebo extrémně náročnou výrobu součástek pro letecký průmysl, třeba výrobu turbínových lopatkových kol,“ říká Josef Sláma.

Celá výstava se nese v duchu inovací a rostoucího tlaku na inteligentní automatizaci. To jsou totiž klíčové předpoklady pro zvládnutí přechodu na elektromobilitu. „Tento krok rozhodne o budoucích lídrech a poražených. Rozhodující bude zejména flexibilita a adaptabilita výroby. Bez nových inovativních měřicích přístrojů toho nebude možné dosáhnout,“ uzavírá Josef Sláma.