Rolls-Royce
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce mění design svojí sošky v duchu elektrické budoucnosti

Výrobce luxusních automobilů Rolls-Royce chystá na příští rok elektromobil. S příchodem této novinky se po 111 letech změní i podoba sošky, která doposud zdobila kapotu vozů tohoto výrobce.

Asi málokdo nikdy neslyšel o automobilce jménem Rolls-Royce, jejímž typickým znakem je soška Spirit of Ecstasy neboli Silver Lady. Příští rok chce výrobce představit svůj první elektrický model jménem Spectre. S přechodem na elektrický pohon se změní i design sošky, který je od 6. února 1911 v duševním vlastnictví značky.

Automobilka novinku oznámila v den 111. výročí Silver Lady. Nový symbol bude menší a aerodynamičtější. Na výšku bude měřit necelé dva centimetry a zaujme přikrčený postoj. Podobu změní i její vlající šaty, někdy označované také jako křídla.

„Spirit of Ecstasy je nejslavnější a nejžádanější automobilový maskot na světě. Je více než symbolem, je ztělesněním naší značky a neustálým zdrojem inspirace i hrdosti pro značku a její klienty. Ve své nové podobě je uhlazenější a ladnější než dříve. Je perfektním symbolem pro nejaerodynamičtější Rolls-Royce, jaký jsme dosud vytvořili,“ řekl ke změně generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös.

Přepracovaný design se daleko více přiblíží původní předloze, kterou navrhl na počátku 20. století ilustrátor a sochař Charles Sykes. Sošku v nové podobě budou mít všechny budoucí modely, zatímco těm současným, kterými jsou například Phantom, Ghost nebo Wraith, zůstane ta původní.

Zdroj: Rolls-Royce