Sluchátka Bose QuietComfort II
Zdroj: Bose

Sluchátka Bose QuietComfort získají další pokročilé funkce

Výrobce audio zařízení Bose na podzim představil několik zajímavých novinek, včetně druhé generace sluchátek s aktivním potlačením hluku QuietComfort. Brzy získají zásadní aktualizaci softwaru.

Značka Bose, která si ve světě udělala dobré jméno zejména v oblasti sluchátek vybavených funkcí aktivního potlačení hluku (ANC), letos v září uvedla na trh od základů přepracovaný úspěšný model sluchátek QuietComfort.

Sluchátka Bose QuietComfort II
Sluchátka Bose QuietComfort II získají další pokročilé funkce. Zdroj: Bose

Druhá generace sluchátek řady QuietComfort je o třetinu menší než předchozí model a váží méně než 7 gramů. Na jedno nabití hrají až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití (předchozí generace dokázala jen dvojnásobné).

Zajímavou novinkou je funkce CustomTune. Sluchátka si vždy při nasazení změří vlastnosti anatomie konkrétního ucha a přizpůsobí jim reprodukci. Velmi pevné uchycení v uších zajišťuje systém dvou samostatných silikonových částí – koncovek do uší a pásku, pomocí kterého se sluchátka „zašroubují“ do ušního boltce. S využitím aplikace Bose Music můžete otestovat optimální utěsnění v uších a správný výběr koncovek, což přispívá k lepšímu zvuku i ANC.

Sluchátka pro bezdrátové připojení používají Bluetooth 5.3 a dosud nabízí kodeky AAC a SBC. Kromě toho získají na začátku roku 2023 novou aktualizaci softwaru. Sluchátka budou nově podporovat kodeky Qualcomm aptX Adaptive a aptX Lossless, což přinese významné zvýšení kvality přehrávání. Firma to oznámila na Snapdragon Summitu firmy Qualcomm, který se konal mezi 15. a 17. listopadem na Havaji.

Sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II se vyrábí v černé a světle béžové verzi. Oficiální cena je 7690 korun.

Zdroj: Bose, TZ