Na Snapchat můžete nově i na počítači
Avi Richards, Unsplash

Snapchat dohání konkurenci. Spustíte ho i v prohlížeči

Sociální síť Snapchat můžou uživatelé od nynějška používat i na počítačích prostřednictvím webového prohlížeče, ale zatím má novinka několik omezení.

Snapchat denně používá asi 332 milionů lidí. Někteří z nich se k němu nově můžou připojit i přes počítač. Po více než deseti letech fungování totiž vznikla verze pro webový prohlížeč. Mizí tak omezení, kdy si uživatelé pro procházení, sdílení a komunikaci na této sociální síti museli nainstalovat aplikaci.

Na Snpachat už nepotřebujete aplikaci
Končí doba, kdy šel Snapchat používat pouze přes aplikaci. Zdroj: Kajetan Sumila, Unsplash

Tímto krokem Snapchat dohání konkurenci, protože například Instagram, TikTok či WhatsApp do ničeho podobného své uživatele nenutí. Tvůrci sítě k tomuto kroku přistoupili kvůli tomu, že hodně lidí tráví čas u počítače prací, učením nebo procházením internetu.

Při používání webové verze Snapchatu můžete plynule přecházet mezi aplikací na telefonu či prohlížečem. Také nepřijdete o možnost posílat zprávy nebo využívat videohovory, ke kterým později přibude i funkce AR Lenses. Mezi prvními mohou novinku využívat pouze obyvatelé USA, Spojeného království, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu. Ostatní si musejí ještě chvíli počkat, ale firma slibuje brzké rozšíření pro celý svět.

Jenže kromě aktuální omezené dostupnosti je tu ještě několik dalších problémů oproti konkurenci. Snapchat totiž v prohlížeči spustí jenom předplatitelé služby Snapchat Plus, která v současnosti stojí necelé čtyři dolary měsíčně. Zaplacením zároveň získáte i přístup k novým a zkušebním funkcím dříve, než se jich dočkají neplatící uživatelé. Druhou vadou je oficiální podpora pouze pro Chrome od Google.

Bude příchod na počítače stačit na přilákání pozornosti a zvětšení uživatelské základny? Snapchat se zaměřuje hlavně na fotky a krátké klipy a v minulosti zpopularizoval dříve neoblíbená videa na výšku. V posledních letech ji ale zastínily sítě Instagram a TikTok, které se rychle inspirovaly a přišly s novými funkcemi. Snap nedávno odhalil i vlastní kamery.

Zdroj: Snapchat