Huawei představuje novou vlajkovou loď Mate X2 s ohebným displejem

Společnost Huawei pokračuje ve své dlouhodobé strategii založené na investicích do technologických inovací a výzkumu. Huawei Mate X2, vlajková loď nové generace s ohebným displejem, přináší uživatelům netušené zážitky, a to především díky zcela novému designu Falcon Wing.

Výsledkem investic jsou inovace

„Huawei chce vždy přinášet zákazníkům co nejlepší produkt i služby,“ řekl během představení zařízení pro čínský trh Richard Yu, ředitel společnosti. V roce 2019 společnost investovala 15,3 % svých tržeb – tedy zhruba 132 miliard čínských jüanů – zpět do výzkumu a vývoje (celkem během posledního desetiletí to bylo více než 600 miliard CNY).

Fotografie v článku použity s laskavým svolením společnosti Huawei.

Huawei Mate X2: nová éra ohebného příslušenství

Díky zcela novému kompaktnímu designu se záměrně posunutým těžištěm nabízí Huawei Mate X2 jeden z největších rozložených displejů i konzistentní uživatelské prostředí napříč oběma formami. Mate X2 se dá složit do kompaktního provedení a zároveň rozložit jako velký displej. Velmi pevné tělo z oceli a kompozitu z uhlíkových vláken vytváří lehké a zároveň robustní zařízení. Mate X2 kombinuje čtyřnásobný fotoaparát Ultra Vision Leica Quad Camera, výkonný zvukový stereo systém se dvěma reproduktory a neuvěřitelně rychlou čipovou sadu Kirin 9000 5G.

„S některými z nejlepších softwarových a hardwarových inovací ve svém jádru představuje Mate X2 obrovský skok vpřed, čímž nastavuje vysokou laťku i pro budoucí ohebná zařízení,“ říká Richard Yu. „Protože byl Mate Xs považován za nejlepší skládací zařízení ve své třídě, navázali jsme na něj prosazováním nových způsobů, jak skládací zařízení dál vylepšit. Mate X2 představuje budoucnost technologie smartphonů s průkopnickými inovacemi a fantastickým uživatelským zážitkem.“

Propracovaný design Falcon Wing

Mate X2 nabízí skládací design, díky kterému se jednoduše složí do kompaktního tvaru s oblými hranami po celém obvodu. V rozloženém stavu má šikmou zadní stranu, která umožňuje, aby bylo zařízení na jednom konci tenké pouze 4,4 mm. Těžiště je mírně posunuto od středu zařízení, takže je zařízení dokonale vyvážené, ať je rozložené, nebo naopak.

Flexibilní vnitřní displej má uhlopříčku osm palců, model kromě toho zavádí také magneticky řízenou nano optickou vrstvu, jež minimalizuje odraz a funguje bez problémů s 6,45palcovým OLED displejem na vnější straně.

Poměr stran vnějšího displeje 21:9 je kompatibilní s většinou běžných aplikací. V rozloženém stavu se transformuje na rozsáhlé chytré zařízení se zlatým poměrem stran 8:7,1, které nabízí působivé vizuální zážitky ve svislém i vodorovném podání.

Za svým minimalistickým vzhledem skrývá Huawei Mate X2 další novinku svého druhu: složitý vícerozměrný pant (Multi-Dimensional Hinge), na jehož zdokonalování strávil Huawei více než pět let. Prostřednictvím vícerozměrného zajišťovacího mechanismu vytváří závěs dutinu podobnou kapce vody pro uložení displeje, když je zařízení složené. To ho umožňuje dokonale složit s téměř nepostřehnutelnou mezerou a minimalizuje záhyb na vnější obrazovce, když je zařízení rozloženo. Otvory po stranách jsou také skryté, aby se zabránilo vniknutí prachu a nečistot do systému a potenciálnímu poškození obrazovky.

Nechybí podpora multitaskingu

Inspirována natáčecí technikou „long-take“, společnost Huawei učinila přechodové efekty uživatelského rozhraní na Mate X2 plynulejší a jemnější. Velký displej je doplněn sadou chytrých funkcí navržených pro více úkolů najednou. Díky inteligentní kombinaci vícera oken, plovoucímu oknu, multiplikátoru aplikace, bublině aplikace a dalším mohou uživatelé efektivně plnit více činností i na jednom displeji zároveň.

Multi-Window umožňuje uživatelům rychle zobrazit náhled obsahu v jiné aplikaci, aniž by minimalizovali tu probíhající. Multiplikátor aplikací umožňuje uživatelům otevřít více instancí jedné aplikace, což může občas přijít vhod. Prostřednictvím MeeTime lze obsah sdílet mezi kontakty rychle a snadno, například přetažením souborů na rozhraní chatu, bez omezení velikosti, množství nebo formátu souborů.

Nejlepší výkon smartphonu nové generace

Kromě působivé estetiky je Huawei Mate X2 výkonným zařízením, které kombinuje prvotřídní audiovizuální parametry s rychlým a energeticky efektivním čipem, jenž podporuje vysokorychlostní a stabilní připojení.

C:\Users\W00360656\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\20210222-201655(WeLinkPC).jpg

Mate X2 je vybaven čtyřnásobným objektivem Ultra Vision Leica Quad Camera, která uživatelům umožňuje zachytit život v křišťálově čisté podobě kdykoli během dne. 50MP Super Sensing Wide Camera má jeden z prvních senzorů, které obsahují pole barevných filtrů RYYB (CFA), stejně jako binování pixelů 4 v 1 a funkce Full Pixel Octa PD AutoFocus pro rychlé zaostření a pořizování vysoce kvalitních snímků i ve slabém osvětlení. 10x teleobjektiv je vybaven designem optiky periskopu a podporuje 10x optický zoom, 20x hybridní zoom a 100x digitální zoom pro fotografování na velké vzdálenosti. 16MP ultra širokoúhlý fotoaparát podporuje režim makro pro fotografování objektů vzdálených pouze 2,5 cm od objektivu. Skládací design fotoaparátu umožňuje také využívání výkonného čtyřnásobného objektivu pro autoportréty.

Stereo zvukový systém se dvěma reproduktory využívá ultratenké měniče s velkou amplitudou a ultralehkými kopulemi z uhlíkových vláken a podporuje zvukové efekty Huawei Histen, které poskytují hluboké basy a čisté výšky.

Mate X2 má také zbrusu nový inteligentní anténní systém, který dynamicky vybírá nejlepší anténu s ohledem na změny v síle signálu a režimu smartphonu. Ať je složený nebo rozložený, držený svisle nebo vodorovně, tento systém zajišťuje stabilně silný příjem signálu pro optimální uživatelský zážitek.

Mate X2 využívá předních odborných znalostí Huawei v oblasti průmyslového designu a má masivní 4 500 mAh baterii s podporou 55W Huawei SuperCharge, nejrychlejšího nabíjení, které je u sklopných zařízení dosud k dispozici. Díky tomu mohou i rychlé přestávky na kávu znamenat nevídaně rychlé nabití přístroje.

Huawei Mate X2, který je k dispozici v bílé, černé, křišťálově modré a křišťálově růžové barvě, dorazí do obchodů od 25. února 2021 za doporučené maloobchodní ceny 17 999 RMB pro modely 256 GB (cca, 70 tisíc korun) a 18 999 RMB pro modely 512 GB. S ohledem na absenci Google služeb a restrikcím ze strany USA bude k dispozici jen na čínském trhu.