Japonsko vyvíjí hologramový panel pro své high-tech toalety. Jeho potenciální využití je ale mnohonásobně vyšší

Společnost Murakami, specializující se na výrobu automobilových dílů, resp. čelních skel, navázala spolupráci se startupem Parity Innovations. Jejím výstupem má být bezkontaktní holografický systém ovládání pro světoznámé japonské toalety. Ty jsou známé především svojí funkcí wash-and-dry, s ohledem na pandemii ale mají jeden drobný nedostatek, a tím je právě klasický tlačítkový panel.

Zdroj fotografií: Parity Innovations

Z hygienických důvodů proto současný systém nahradí vznášející se holografická projekce, která vznikne díky infračervenému senzoru. Ten bude schopný detekovat lidský prst a jeho vzdálenost od tlačítek, nebude proto třeba se dotýkat žádného povrchu.

Nejzajímavější na celé technologii je její potenciální využití v jiných oblastech. Výtahy, bankomaty nebo výdejové boxy bude možné osadit touto bezkontaktní alternativou a zajistit nejenom zvýšená hygienická opatření, ale oproti klasickým displejům i mnohonásobně nižší poruchovost. Celý koncept je aktuálně ve fázi vývoje, ke koncovým uživatelům se má dostat během příštího roku.