P-Robo
Zdroj: TechMagic

V japonské restauraci vaří robot. Příprava jídla mu netrvá ani minutu

V hlavním městě Japonska můžete od letošního léta navštívit restauraci, kde vám špagety uvaří robot. Navíc mu na to stačí pouze 45 sekund.

V Tokiu otevřela restaurace E Vino Spaghetti. Od běžných restaurací se liší tím, že v kuchyni místo šéfkuchaře pracuje robot s názvem P-Robo, kterého řídí umělá inteligence. Využitá technologie klade důraz na maximální efektivitu a rychlost i bez potřeby schopného a zkušeného kuchaře. Kromě přípravy pokrmů po sobě navíc uklidí a také pozná, pokud jsou v jídle špatné ingredience.

Protože jde o fast food, klíčová je rychlost vaření a vydávání jídel. P-Robo připraví první pokrm za 75 sekund a na další už mu stačí pouze 45 sekund. Za stejnou dobu zvládne udělat kterýkoliv z osmi druhů těstovin v nabídce. Nicméně kolem sebe stále potřebuje lidi, kteří jídlo servírují na talíře a zdobí.

Čtvrtou generaci robotického kuchaře sestrojila společnost TechMagic ve spolupráci s řetězcem restaurací Pronto Corporation. V budoucnu chtějí vytvořit nový koncept občerstvení, který bude využívat automatiku, ale zároveň nabídne dobré a kvalitní jídlo. Robota navíc vidí jako řešení nedostatku zaměstnanců v gastronomii a zvyšující se náklady na provoz.

Zdroj: TechMagic, Japan Today