Zdroj: Zásilkovna

Zásilkovna vysílá první kurýry na elektrokole

Logisticko-technologická firma Zásilkovna, která je součástí skupiny Packeta, v Praze spustila pilotní projekt doručování zásilek na elektrokole.

Červená Zásilkovna se veze na zelené vlně. V rámci své strategie udržitelnosti spustila testovací provoz doručování balíků na speciálně upraveném elektrokole. Bicykl z dílny české firmy Cargio industries do svého úložného prostoru o objemu 380 litrů pojme až 50 standardních zásilek.

Zásilkovna
Cyklo kurýr na elektrokole. Zdroj: Zásilkovna

Cyklo kurýr má denně doručit přibližně 70 zásilek a při tom ujet zhruba 80 kilometrů. Jak firma uvádí, za rok by na takto dlouhé trase jeden automobil na spalovací motor vypustil do ovzduší přibližně 2 600 kilogramů oxidu uhličitého, což chce společnost omezit.

Pilotní provoz elektrokol bude probíhat v okolí výdejního místa Zásilkovny, které se nachází v obchodním centru VIVO! Hostivař v Praze 10. Testování má trvat tři až pět měsíců.

Packeta také už delší dobu také testuje provoz několika aut na elektrický pohon a zároveň se zajímá i o využití vodíku. První vodíkové auto plánuje začít testovat v první polovině letošního roku, a kromě toho také analyzuje vybudování vlastní čerpací stanice.

Zdroj: Zásilkovna