Obal z houbové mycelia
Zdroj: Magical Mushroom Company

Adidas zabalil boty do krabice z hub

Značka Adidas vytvořila ve spolupráci s designérem Danielem Baileym tenisky Ozlucent. Místo papíru je vnitřek balení vyrobený z cukrové třtiny a vnější krabice z houbového mycelia.

Adidas u balení novinky Ozlucent, kterou vytvořil spolu s návrhářem Danielem Baileym alias Mr Baileym, nepoužívá papírovou krabici. Boty místo toho najdete ve světlé krabici, která je vyrobená z houbového mycelia. Vnitřek balení doplňuje ještě sáček z cukrové třtiny a celulózy.

Výroba obalů z houbového mycelia ve firmě Magical Mushroom
Výroba obalů z houbového mycelia. Zdroj: Magical Mushroom Company

Za návrhem obalu stojí studio Black Ink Projects a anglická společnost Magical Mushroom, která měla na starosti technologii a výrobu. Výsledný materiál z houbového mycelia je přírodní a také odolný vůči vodě. Přesto je lepší ho skladovat v suchém prostředí, kde podle tvůrců vydrží až 30 let. Díky svým vlastnostem může v některých případech nahradit plastové či polystyrenové obaly. Když už obal nepotřebujete, stačí, abyste ho nalámali na menší kusy a počkali, protože se za méně než dva měsíce plně rozloží.

Samotné tenisky spojují technologie sportovní značky Adidas a vzhled, který je inspirovaný přírodou a životem měsíčních medúz. Podle návrháře jsou Ozlucent nejenom experimentem, ale také zkouškou, kam jdou hranice designu posunout.

Zdroj: Mr Bailey, Trendhunter, Adidas, Magical Mushroom