Airbnb
Zdroj: Airbnb

Airbnb rozdá 10 milionů dolarů za návrhy bláznivého ubytování

Platforma Airbnb zahájila soutěž o nejšílenější návrhy ubytování. Stovce výherců pak rozdá dohromady 10 milionů dolarů, za které následně návrhy převedou v realitu.

Nový program od Airbnb s názvem OMG! Fund odmění sto šťastlivců za jejich „nejšílenější a nejunikátnější nápady na nemovitosti“. Do soutěže, která trvá od 22. června do 22. července, se mohou hlásit profesionální i laičtí architekti, designéři a kutilové. Češi mají ale opět smůlu, stejně jako u předchozí soutěže od Airbnb, o které jsme vás informovali. Přihlášku si mohou podat jen dospělí občané vybraných zemí a Česká republika mezi nimi bohužel není.

Soutěžící v prvním kole soutěže odevzdají pouze slovní popis návrhu a až později budou mít šanci sdílet svou vizi detailněji. Během několika měsíců odborná porota posoudí návrhy na základě jejich originality, proveditelnosti a také udržitelnosti. Vítězové se pak rovnou pustí do konstrukce, stavby mají být hotové do srpna roku 2023.

A proč by Airbnb věnovalo tolik peněz na podivné domky? Výsledné architektonické počiny totiž využije pro vlastní službu. Minimálně první rok po výstavbě autor musí vzniklou nemovitost nabízet k pronájmu výhradně přes Airbnb. Společnost tak rozšíří nabídku netradičního ubytování, kterou mají uživatelé aktuálně k dispozici. Ve speciální OMG! kategorii (v české verzi „Páni!“) už nyní najdete třeba domky, které vypadají jako brambora, bota nebo létající talíř UFO.

Zdroj: Airbnb