Airbnb
Zdroj: Cottonbro, Pexels

Airbnb zavádí technologii, která pohlídá zákaz večírků v ubytování

Ubytovací platforma Airbnb začíná v Kanadě a ve Spojených státech amerických testovat systém, který má zabránit pořádání večírků v pronajatých nemovitostech.

Služba Airbnb v červnu letošního roku oznámila trvalý zákaz všech večírků a jakýchkoliv podobných akcí v hostitelských nemovitostech, a to s platností po celém světě. Kvůli omezení sociálního kontaktu nařízení poprvé zavedla už během pandemie covidu-19 a následně se rozhodla ho rozšířit. Nyní testuje speciální „anti-party“ technologii, která má dodržování zákazu napomáhat.

Večírkům v ubytování Airbnb odzvonilo.
Večírkům v ubytování Airbnb odzvonilo. Zdroj: Cottonbro, Pexels

Technologii Airbnb začalo testovat už od loňského října v Austrálii. Zkouška dopadla dobře, počet nepovolených večírků se v testovaných oblastech údajně snížil o 35 procent. Nyní končí pilotní fáze projektu a služba systém rozšíří i na další území, a to nejen po Austrálii, ale i v USA a v Kanadě.

Nový nástroj pomáhá identifikovat potenciálně rizikové rezervace a zabránit těmto uživatelům ve využívání platformy. Systém vyhodnocuje faktory jako je historie recenzí, doba, po kterou byl host registrovaný u Airbnb, délka ubytování, vzdálenost k nemovitosti, termín rezervace (víkend, nebo pracovní den) a mnoho dalších.

Pokud systém vyhodnotí rezervaci celého domu nebo bytu jako podezřelou, zablokuje ji. Daný uživatel ale bude mít stále možnost pronajmout si jiný typ ubytování – například soukromý pokoj v bytě hostitele nebo pokoj v hotelu. Zkrátka ubytování, kde bude víc „pod dohledem“.

Airbnb připouští, že tento nástroj nemůže zcela zabránit pořádání večírků, ale doufá alespoň v částečný pozitivní dopad. O výsledcích testování a dalších krocích bude průběžně informovat.

Zdroj: Airbnb