Amnesty International
Zdroj: Amnesty International

Amnesty International pořádá tradiční charitativní výstavu

Lidskoprávní organizace Amnesty International znovu pořádá charitativní prodejní výstavu Art for Amnesty. Akce potrvá od 24. do 28. listopadu.

Projekt Art for Amnesty se koná každý rok na podzim. Spočívá v tom, že umělci a umělkyně darují svá díla hnutí, které je pak prodá a výtěžek použije na boj proti bezpráví a ochranu lidských práv. Tradice má svůj původ už v roce 1961, kdy Pablo Picasso speciálně pro Amnesty International vytvořil dílo s názvem Holubička a vězeň. V jeho šlépějích nyní pokračují současní umělci po celém světě.

Amnesty International
Zdroj: Amnesty International

Mezi české umělce, jejichž díla budou na letošní výstavě k vidění, patří například Pasta Oner, Jitka Hilská, Richard Kočí, Adéla Marie Jirků, Michal Škapa aka Tron, Jaromír 99, Yvonne Váchová, Jakub Janovský, Tomáš Císařovský a mnoho dalších.

„Zájemci mají na výběr z opravdu jedinečných děl a zároveň koupí podpoří dobrou věc. Díla od našich významných umělců se navíc dají považovat za výhodnou investiční příležitost. Kupříkladu Tomáš Císařovský patří mezi nejznámější české autory, Krištof Kintera je nejprodávanějším mladším umělcem na českých aukcích a Pasta Oner obsazuje ve stejném žebříčku třetí příčku,“ říká koordinátorka projektu Andrea Houšková.

V loňském roce prodejní výstava probíhala pouze online. Letos se ale vrací její tradiční formát. Během středeční veřejné vernisáže, která začíná v 19.00, také proběhne „tichá aukce“ výtvarných děl Pasty Onera, Maxima a Tomáše Záborce.

Výstava Amnesty International potrvá od středy 24. listopadu do neděle 28. listopadu a koná se v galerii NoD na Dlouhé 33 v Praze.

Zdroj: TZ