Desserto
Zdroj: Juanjo Menta, Pexels

Kůže vyrobená z kaktusů od značky Desserto je stále populárnější

Mexická značka Desserto v roce 2019 prorazila na trh s ekologickou módou. Vyrábí veganskou kůži z kaktusu nopál, o kterou jeví zájem stále více světových značek.

Kaktusová kůže od značky Desserto představuje jemný, organický materiál vyrobený bez plastů a těžkých kovů. Výrobní postup navíc minimalizuje spotřebu vody a energie. Kaktusy nopál, známé také jako opuncie, mají velmi nízké nároky na pěstování. Části kaktusů firma sbírá tak, aby rostlina žila dál a mohla za několik měsíců produkovat znovu. Výsledná kůže je dostatečně silná, trvanlivá a na pohled k nerozeznání od kůže zvířecí.

Desserto
Adrián López Velarde a Marte Cázare, zakladatelé společnosti. Zdroj: Desserto

Golfová značka PXG letos hledala pro svou kolekci „kožených“ tašek vhodnou ekologickou náhražku materiálu, která by ladila s udržitelnou filozofií značky. Odpověď našla právě u společnosti Desserto. Novou kolekci šesti tašek z kaktusové kůže představí už 2. prosince.

Kromě PXG výhody kůže z kaktusů letos využil také oděvní gigant H&M, který materiál využil v debutové udržitelné kolekci Science Story. Kaktusy ale kromě módy našly uplatnění i v automobilovém průmyslu. Speciálně pro toto odvětví firma vyvinula materiál Deserttex. První společností, která tuto kůži ve svých vozech využije, bude BMW Group.

Zdroj: Desserto, PXG, H&M, Vegconomist.com