Zdroj: Petr Marek

Česká desková hra Kinghill slaví úspěch na Kickstarteru

Na crowdfundingové platformě Kickstarter se právě vybírají finance na novou českou deskovou hru Kinghill. K jejímu vzniku nyní přispělo už více než 570 lidí.

První projekt brněnského autora Petra Marka slaví úspěch, jelikož už teď je jasné, že se jeho hra dočká vydání. Desková hra Kinghill měla za cíl vybrat 20 tisíc dolarů a tento milník zvládla překonat již během prvních 48 hodin.

Desková hra Kinghill je určená pro 1-2 hráče starších 14 let a časově partie zabere okolo 45 až 90 minut. Herně je založená na kombinaci karetních soubojů a strategického worker placementu, tedy umisťování dělníků na herní plochu s cílem získávání surovin.

Inspiraci autor čerpá převážně ze světově známých karetních her Hearthstone a kultovních Magic The Gathering. Oproti dvěma zmiňovaným ale nezačínáte hru s žádným předpřipraveným balíčkem karet. Namísto toho vysíláte svého dělníka těžit suroviny, za které si následně kupujete karty. Cílem hry je vybudovat si své mocné impérium a pomocí dobře promyšlené strategie porazit svého oponenta.

Cenovka pro základní krabici se všemi odemčenými stretch goaly (exkluzivní obsah Kickstarteru) je 49 dolarů.  Původně autor plánoval pouze anglickou lokalizaci, ale nechal se slyšet, že vydá pravidla v češtině alespoň digitálně.  A pokud by se mezi podporovateli našlo alespoň 200 Čechů, hra vyjde celá i v našem mateřském jazyce.

I přestože je cíl splněn, hru je stále možné podpořit a zajistit si tak svoji kopii, případně dosáhnout dalších finančních milníků a obohatit tak hru o nový obsah.

Zdroj: Petr Marek, Kickstarter