Český startup Hedepy nabízí online sezení s ověřenými terapeuty na míru

Český startup Hedepy vznikl loni v srpnu a od té doby na jeho platformě proběhlo už přes dva a půl tisíce sezení. Hedepy usnadňuje cestu k psychoterapii díky digitálním technologiím. Výběr vhodného terapeuta výrazně usnadňuje skrze diagnostický test, s klientem ho následně propojí přes videohovor. Na jeho platformě je k dispozici přes 50 ověřených terapeutů.

Zdroj fotografie: Hedepy

JAK NALEZENÍ TERAPEUTA NA MÍRU FUNGUJE?

Diagnostický test funguje tak, že zjišťuje preference ohledně práce s emocemi, práce s orientací na minulost, preference ohledně direktivity vedení terapie a zda člověk upřednostňuje podporu nebo hledá nové úhly pohledu. Následně systém vybere terapeuta, který nejvíce odpovídá daným parametrům.

Při první vlně COVID-19 jsme provedli hloubkové rozhovory a zjistili jsme, že se Češi stydí o svých psychických problémech mluvit. Proto na ně zůstávají sami a odborníka vyhledají, až když jim to přeroste přes hlavu.” říká CEO Hedepy Lukáš Krčil. 

ODBORNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Hedepy párování vytvořilo společně s výzkumníky doc. Mgr. Tomášem Řiháčkem a Ph.D., Mgr. Michalem Čevelíčkem na základě standardizovaného vzoru Cooper – Norcross Inventory of Preferences. Výzkumníci pomohli vytvořit algoritmus propojení a přeložit do češtiny.

PRO KOHO JE SLUŽBA URČENA?

Hedepy může využít každý od 18 let s přístupem na internet. “Hledání pomoci i sezení jsou anonymní. Setkání s terapeutem totiž probíhá online přes videohovor. Klient tak nemusí za terapeutem nikam dojíždět a na výběr má odborníky z celé ČR.” dodává Roman Zámečník, který má na starosti vývoj produktu. “Řada zahraničních výzkumů potvrzuje, že online sezení je stejně efektivní jako sezení tváří v tvář”, dodává. Sezení stojí mezi 650 Kč až 850 Kč za 50 minut terapie

ZÁJEM O PSYCHICKOU POMOC ROSTE

Výsledky kvantitativního dotazníku Hedepy z ledna 2021. (CAWI, N=1000).