cybertruck-tesla
Zdroj: Tesla

První Cybertruck od Tesly ukázán s úsměvy zaměstnanců

Tesla ukázala fotku prvního sériově vyrobeného Cybertrucku. 1,7 milionu předobjednávek naznačuje dlouhou práci, ale Elon Musk slibuje unikátní elektromobil s nevídanými vlastnostmi.

Na Twitteru Tesly se objevila fotografie prvního sériově vyrobeného Cybertrucku spolu se zaměstnanci texaské továrny. Fotografii později sdílel i CEO firmy Elon Musk. Zaměstnance však pravděpodobně čeká ještě spousta práce, protože Tesla přijala předobjednávky na přibližně 1,7 milionu Cybertrucků.

Tesla-Cybertruck-production
Zdroj: Tesla

Odhalení nebývalého elektromobilu proběhlo už v roce 2019 a výroba měla původně začít o dva roky později. Celý proces se ale značně zpozdil, důvodem mají být netradiční proporce a unikátní vlastnosti vozu. Nicméně generální ředitel Elon Musk a šéfdesigner Franz von Holzhausen uklidňovali zákazníky, že čekání bude stát za to.

Cybertruck by měl být schopen unést náklad o hmotnosti 1,5 tuny a tahat přívěs o hmotnosti 3,4 až 6,35 tuny. Velkou pozornost si získal obří stěrač, jehož vývoj provázely některé problémy, ale u produkční verze byl přesto zachován. Na fotkách zaujme mimojiné velký úložný prostor pod kapotou. Ten doplňuje již tak obrovskou nákladovou plochu v zadní části vozu.

Cybertruck slibuje zrychlení z nuly na sto za pouhé 2,9 sekundy, což je pro takové vozidlo obdivuhodné. První zákazníci se však zatím ke svým vozům nedostali, a tak se teprve dozvíme, zda čekání na tento unikátní elektromobil stálo za to.

Zdroj: Twitter Tesly