Elden ring
Zdroj: FromSoftware

Deskové hry podle videoher slaví úspěch na Kickstarteru

Na crowdfundingové platformě Kickstarter sklidily velký úspěch dvě kampaně pro deskové hry, které jsou inspirované světem videoher. Obě se zaplatily během několika minut.

Na webu Kickstarter právě probíhá kampaň pro deskovou hru podle známé strategické počítačové hry Heroes of Might and Magic III z roku 1999. Tvůrci z Archon Studio v současnosti získali už více než dva miliony dolarů, což je více než 47 milionů korun. Pro splnění cíle přitom jim stačilo pouze 50 tisíc dolarů. Nicméně je potřeba zmínit, že vybraná částka v podstatě s každou minutou dále narůstá, takže je klidně možné, že překoná hranici dvou a půl milionu. Přece jenom do konce kampaně ještě pár dní zbývá.

Heroes of Might and Magic III
Hra Heroes of Might and Magic III vyšla v roce 1999. Zdroj: GOG

Hra láká hlavně na fantasy provedení a fiktivní svět Erathie, který je věrně zpracovaný v duchu předlohy. Ve stejném stylu jsou vytvořené nejenom karty, ale také figurky hrdinů. Nabídne zábavu až čtyřem hráčům. Ačkoliv autoři pochází z Polska, chtějí vytvořit i verze v různých jazycích. Nicméně pro vytvoření jednotlivých překladů musí přispět alespoň 750 lidí z dané země. Blízko k této metě má i český jazyk. Pokud v kampani přispějete, podle plánu se hotové hry dočkáte na konci příštího roku.

Elden Ringu se daří

Druhým slibně vypadajícím projektem je desková hra podle titulu Elden Ring. Její autoři sice zatím vybrali méně než polské Archon Studio, ale cíl necelých 180 tisíc dolarů mají splněný a kampaň dokonce během dvou hodin překonala jeden milion.

Za deskovou hrou Elden Ring stojí tvůrci ze Steamforged Games, kteří za sebou už mají několik podobných projektů. Součástí hry jsou opět karty a figurky. Autoři zároveň lákají i na průzkum rozsáhlé mapy, řadu úkolů a propracovaný systém soubojů, kde se obejdete bez hracích kostek. Nicméně chystaná hra ani zdaleka nepokrývá celý otevřený svět, jako najdete v počítačové předloze. Pokud všechno půjde podle plánu, hra vyjde v polovině roku 2024.

Vznikne desková hra podle úspěšné videohry Elden Ring
Fanoušci Elden Ringu se dočkají i deskové hry. Zdroj: FromSoftware

Přestože tato dvojice slaví úspěch, ne vždy se vše podaří. V nedávné době totiž skončil neúspěchem třeba projekt inspirovaný českým Kingdom Come. Autoři deskové hry sice vybrali požadované finance, ale od dokončení nakonec ustoupili. Krach projektu zdůvodnili nedostatkem peněz. Samotné dokončení by totiž reálně stálo daleko více, než nastavili.

Zdroj: Archon Studio, Steamforged Games, Boardcubator