Woolybubs
Zdroj: Woolybubs

Dětské boty od Woolybubs zmizí, pokud je vyvaříte ve vodě

Americký startup Woolybubs vyrobil první opravdu ekologické boty pro děti. Při vyvaření ve vodě se boty Newbie úplně rozpustí a nezůstane po nich žádný odpad.

Firma Woolybubs letos v dubnu vstoupila na trh s ojedinělým výrobkem. Boty pro nejmenší vyrábí ze 100% biologicky odbouratelných materiálů. Ekologicky uvědomělí rodiče tak mohou o něco snížit množství odpadu, které růst dítěte obnáší.

Woolybubs
Dětské boty Newbie, které jsou 100% rozložitelné. Zdroj: Woolybubs

„Jako rodiče tří dětí jsme na vlastní oči viděli odpad, který s dětmi přichází. Zděděné oblečení je skvělou volbou, ale nakonec se opotřebuje a skončí na skládce. Myšlenkou Newbie bylo vytvořit produkt, který zmizí, když z něj dítě vyroste, a zanechá za sebou méně škody na planetě,“ vysvětluje záměr Megan Millikan, spoluzakladatelka startupu.

Jakmile už boty nemají žádný užitek, můžete je vložit do vroucí vody a během 40 minut se rozpustí v bezpečnou, netoxickou kapalinu, kterou můžete vylít do odpadu. Bakterie následně roztok přemění na oxid uhličitý a vodu. Obuv se ale rozloží i během běžného průmyslového kompostování.

Podle výrobců se boty šijí ze speciální patentované tkaniny, která v sobě kombinuje jemnost hedvábí a odolnost syntetických vláken. Snesou běžné dětské opotřebení i přírodní živly. Zákazníci se tedy nemusí bát, že by se boty rozpustily v dešti nebo při ručním praní.

Boty jsou vhodné pro děti od 0 do 12 měsíců a vyrábí se ve čtyřech barvách. Jeden pár stojí přibližně 785 korun. Startup má v plánu postupně vytvořit celou řadu oblečení a věcí pro děti.

Rozpouštění bot ve vroucí vodě. Zdroj: Woolybubs

Zdroj: Woolybubs