Zdroj: Oleg Magni, Pexels

Kosmetika celebrit: Které ženy mají vlastní beauty značku?

Kosmetických značek, které založily slavné ženy, se na trhu objevuje stále více. Vybrali jsme pro vás pět značek, které si zaslouží vaši pozornost.

Díky sociálním sítím a televizním show má každý přístup k nejnovějším módním a kosmetickým trendům podporovaným celebritami. Fanoušci a fanynky se svými oblíbenci často inspirují, a proto jim hvězdy vychází vstříc a vytváří vlastní kosmetické řady, díky kterým mohou jejich styl napodobit.  V posledních letech není o takové beauty produkty nouze, mnoho slavných žen se nebojí experimentovat a přispět se svými zajímavými kousky. Podívejte se na některé z nich.

Beauty značky celebrit
Zdroj: Shiny Diamond, Pexels

Halsey: About-Face

Odvážná kosmetika About-Face americké zpěvačky Halsey za velkého úspěchu vstoupila na trh v roce 2021. Liší se už v základu, který tvoří třpytky s podkladem výrazných a křiklavých barev. Hlavní myšlenkou je nebát se experimentovat a odlišit se od ostatních. Mezi nejoblíbenější produkty se řadí barevné tekuté oční stíny nebo metalické rtěnky v pytlíku.

Rihanna: Fenty Beauty & Fenty Skin

Barbadoská zpěvačka Rihanna otevřela fanouškům dveře do svého světa líčení v roce 2017. K pojmenování značky ji vedlo její pravé jméno Robyn Rihanna Fenty. Její vizí bylo uspokojit potřeby žen všech barev a typů pleti a právě toho docílila jemně pigmentovaným make-upem. Rihanna se oprávněně pyšní jednou z nejširších škál odstínů na trhu. Během let se ovšem posunula dál a zákazníci si mohou koupit také rtěnky, rozjasňovače nebo krémy, které vyživují a obohacují pleť.

Millie Bobby Brown: Florence by Mills

Millie Bobby Brown, úspěšná mladá herečka, známá díky roli Eleven v seriálu Stranger Things, si plní svůj sen značkou pečující a make-upové kosmetiky Florence by Mills. Značka cílí primárně na generaci Z. Část výtěžku z prodejte produktů, jako jsou laky na nehty, metalické oční stíny, řasenky, krémy nebo samolepky na akné ve tvaru mráčků, putuje dětské charitativní nadaci proti rakovině Olivia Hope Foundation.

Lady Gaga: Haus Laboratories

Veganskou kosmetickou značka Haus Laboratories stvořila zpěvačka italského původu Lady Gaga, vlastním jménem Stefani Germanotta. Jak potvrzuje sama umělkyně, make-up jí v minulosti pomohl vytvořit vlastní umělecké alter ego, a proto chce pomoci lidem, aby dokázali najít potřebnou odvahu vyjádřit sami sebe prostřednictvím experimentování. Mezi bestsellery značky se řadí oční linky nebo oleje na rty.

Jeden dolar z každé zaplacené transakce Haus Laboratories věnuje nadaci Born This Way, kterou spoluzaložily a vedou Lady Gaga a její matka Cynthia Germanotta. Nadace se zabývá podporou duševního zdraví mladých lidí.

Selena Gomez: Rare Beauty

Herečka a zpěvačka Selena Gomez uvedla svou značku v řetězci Sephora v roce 2020. Jejím prostřednictvím chce poukázat na sílu make-upu a jeho účinky na lidskou psychiku. Produkty neobsahují žádné složky živočišného původu. V nabídce můžete najít tekuté lesky na rty, rtěnky, ale i mnoho odstínů lehkého make-upu.

Beauty značek, které vznikly pod rukama slavných žen, je samozřejmě mnohem více. Patří mezi ně například JLo Beauty (Jennifer Lopez), Kylie Cosmetics (Kylie Jenner), Flower Beauty (Drew Berrymore), Honest Beauty (Jessica Alba), Goop Beauty (Gwyneth Paltrow), Kesha Rose Beauty (Kesha) nebo Victoria Beckham Beauty.

Zdroj: USA Today, Insider, Ženy.cz