Zdroj: Michal Parzuchowski, Unsplash

Do Prahy míří portugalský LUGGit. Postará se o vaše kufry

Turisté i hotely v Praze mohou nově využít službu společnosti LUGGit, která se stará o zavazadla a doručí je, kam potřebujete. Zvolit si můžete i čas.

Do Česka vstupuje startup LUGGit, který poskytuje službu v podobě vyzvednutí a doručení zavazadel kdekoliv a kdykoliv si zákazník přeje. Platforma chce přilákat nejenom jednotlivé turisty, ale cílí také na majitele hotelů a apartmánů, kterým nabízí možnost, jak snadno a levně rozšířit služby pro hosty.

LUGGit používá Keepery, kteří mají zavazadla na starost.
LUGGit používá keepery, kteří mají zavazadla na starost. Zdroj: LUGGit

Logistiku zajištují takzvaní keepeři, kteří mají na starost samotné vyzvednutí, uložení či předání. Zároveň se starají o bezpečnost a bezproblémové doručení zavazadel. Přesto jsou všechny vyzvednuté věci pojištěné do 500 eur a u prémiové verze služby až do 1200 eur. Službu můžete v současnosti využít buď přes aplikaci, nebo webový prohlížeč.

Praha je čtvrtým městem, kam společnost vstupuje. Zatím funguje od roku 2019 v portugalském Lisabonu či Portu a nedávno přibyla také Vídeň. „Praha má také celoroční turistický ruch, a to je důležité pro udržení rozvoje naší společnosti. Blízkost Vídně nám navíc umožňuje plynule vést oba trhy,“ říká Ricardo Figueiredo, spoluzakladatel a CEO LUGGit. Do budoucna plánuje další růst a přilákání investorů.

Zdroj: TZ