Zdroj: Karolina Grabowska, Pexels

Dva inženýři vymysleli dvojitou sprchu pro páry

Firma Boona přišla s nápadem, jak zpříjemnit chvíle při sprchování s partnerkou či partnerem. Nabízí rozdvojení do sprchy s názvem Tandem Shower.

Díky vynálezu Tandem Shower se už nemusíte přetahovat o sprchu. Systém je jednoduchý – k hlavní sprchové hlavici se připevní rozdělovač a pomocí izolované hadice se směřuje voda do druhého výstupu na opačné straně. Díky tomu mají obě sprchující se osoby vlastní hlavici, kterou se můžou opláchnout.

Zdroj: Jan Antonin Kolar, Unsplash

Jednoduché zařízení stačí pomocí přibalené hadice připojit místo hlavice vaší současné sprchy. Na instalaci tedy údajně nepotřebujete ani instalatéra, každý to zvládne sám. Před pořízením je ale nutné si dát pozor, jak máte velkou sprchu. Konstrukce se totiž opírá o protější stěny, které od sebe musí být vzdálené minimálně 140 centimetrů a maximálně 190.

Dvojitá sprcha nabízí tři různé možnosti nastavení proudu. Součástí balení je i hlavice přímo od výrobce, ale vynález je kompatibilní i s většinou běžně prodávaných konců. Kromě toho spotřebujete méně vody, než když bude každý z dvojice používat samostatnou sprchu.

S nápadem přišel Brett Skaloud a Jeff Feiereisen. Dvojice inženýrů, kteří se potkali při práci v Amazonu, začala s vývojem v roce 2021. Kvůli finanční podpoře projektu založili kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter, kde chtěli vybrat 10 tisíc dolarů. Málokdo asi čekal, že se jejich cíl splní už za 16 minut. V současnosti mají vybráno více než 470 tisíc dolarů od 2 tisíc lidí, přestože do konce kampaně zbývá ještě měsíc.

Podporovatelé se svého adaptéru dočkají už na počátku příštího roku. Konečná cena je stanovená na 349 dolarů.

Promo video ke kampani na Kickstarteru.

Zdroj: Kickstarter, Boona